ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثرات نانوذرات اکسیدآهن پوشیده با امگاتری بر فاکتورهای بیوشیمیایی در موش صحرایی نر

Year: 1400
COI: ICNNA02_354
Language: PersianView: 71
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی تمجید - کارشناس ارشد، گروه زیست شناسی، دانشکده علوم، دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
فریبا محمودی - دانشیار، گروه زیست شناسی، دانشکده علوم، دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
آرش عبدالملکی - استادیار، گروه علوم مهندسی، دانشکده فناوری های نوین، دانشگاه محقق اردبیلی، نمین، ایران
شراره میرزایی - استادیار، مرکز پژوهشی علوم زیستی و زیست فن آوری، دانشگاه فن آوری های نوین سبلان، نمین، ایران.

Abstract:

مقدمه: امروزه فناوری نانو مدرن ترین و تازه ترین فناوری است که در نتیجه همگرایی و ترکیب علوم زیست شناسی، شیمی و فیزیک پدید آمده است ولی تا به حال مطالعات اندکی در رابطه با اثرات جانبی آن بر بدن جانداران انجام گرفته است. هدف از پژوهش حاضر بررسی اثرات نانوذرات اکسیدآهن پوشیده با امگاتری بر فاکتورهای بیوشیمیایی در موش صحرایی نر است.مواد و روش ها: برای انجام این پژوهش تعداد ۳۰ سر موش صحرایی نر نژاد ویستار به وزن ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم مورد استفاده قرار گرفت. حیوانات موردنظر به صورت تصادفی به سه گروه ۱۰ تایی تقسیم شدند که شامل گروه کنترل (دریافت سرم فیزیولوژیک به عنوان حلال دارو)، گروه تجربی ۱و ۲ که به ترتیب تحت تیمار با با نانوذره اکسیدآهن پوشیده با امگاتری با دوزهای ۱۰ و ۳۰ میلی گرم بر کیلوگرم قرار داشتند. تزریق بصورت درون صفاقی صورت گرفت و بعد از یک هفته تیمار دارویی، حیوانات با کتامین و زایلازین بیهوش شده و خونگیری صورت گرفت.نتایج و بحث: تزریق نانوذره اکسیدآهن پوشیده با امگاتری با دوز ۱۰ میلیگرم بر کیلوگرم در گروه های تحت تیمار و مقایسه آنها با گروه کنترل نشانگر این بود که فاکتورهای خونی تغییر معناداری را نشان ندادند. ولی در دوز ۳۰ میلیگرم بر کیلوگرم برخی فاکتورهای کبدی و کلیوی نسبت به گروه کنترل افزایش معناداری داشت. و می تواند به عنوان یک فاکتور کمکی در درمان و همچنین به عنوان یک حامل دارویی مورد ارزیابی بیشتر قرار بگیرد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICNNA02_354. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1274969/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تمجید، مهدی و محمودی، فریبا و عبدالملکی، آرش و میرزایی، شراره،1400،بررسی اثرات نانوذرات اکسیدآهن پوشیده با امگاتری بر فاکتورهای بیوشیمیایی در موش صحرایی نر،2nd International Conference on Nanotechnology & Nanoscience،Tehran،https://civilica.com/doc/1274969

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,038
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support