ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تغییرات فصلی توزیع مکانی PM۱۰ و PM۲.۵ در شهر تهران با استفاده از GIS

Year: 1400
COI: ICSDA05_765
Language: PersianView: 38
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرهوشنگ احسانی - دانشیار دانشکده محیط زیست، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران
سروش روزی طلب - دانشجو کارشناسی ارشد دانشکده محیط زیست، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران

Abstract:

در این مطالعه توزیع مکانی ذره های PM۱۰ و PM۲.۵ در شهر تهران به منظور پیدا کردن ناحیه های پر خطر بدست آمده است. برای بررسی این موضوع دو ماه از سال ۱۳۹۹ انتخاب شده است و با استفاده از روش وزن دهی معکوس فاصله (IDW) در نرم افزار GIS استفاده شده است. یافته ها : توزیع مکانی به دست آمده نشان می دهد که در ماه مرداد فقط نواحی جنوب و جنوب غربی تهران غلظت بالایی از PM ها را تجربه کرده است ولی در دی ماه ، هم غلظت ها به مراتب افزایش پیدا کرده است و همچنین مناطق بیشتری از تهران تحت شعاع قرار گرفته است. نتایج: تولید و استفاده از چنین نقشه هایی امکان تجزیه و تحلیل های مکانی را به سرعت فراهم می آوردند. دلیل بالا بودن غلظت در زمستان این است که در زمستان انرژی تولید شده توسط نیروگاه ها بیشتر شده است و علاوه بر آن وارونگی دمایی نیز داریم به همین علت غلظت ها به شدت افزایش داشته است و در دی ماه سال ۱۳۹۹ شاخص کیفیت هوا به شدت بالا بوده است که یکی از عوامل آن غلظت بالای ذرات PM بوده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSDA05_765. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1276352/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احسانی، امیرهوشنگ و روزی طلب، سروش،1400،بررسی تغییرات فصلی توزیع مکانی PM۱۰ و PM۲.۵ در شهر تهران با استفاده از GIS،5th International Congress of Developing Agriculture, Natural Resources, Environment and Tourism of Iran،Tabriz،https://civilica.com/doc/1276352

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,580
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support