ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیرات مستقیم زمین گردشگری بر توسعه پایدار

Year: 1400
COI: HCSCONF02_055
Language: PersianView: 77
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم صرف جو کسمائی - کارشناس ارشد عمران محیط زیست ، دانشگاه محیط زیست کرج

Abstract:

دستیابی به وضعیت قابل قبولی از فرایند رشد، توسعه و تعالی در جوامع انسانی اعم از شهر و روستا نیازمند مهیا نمودن زمینه های برنامه ریزی بر پایه شناسایی پتانسیل های موجود در آن فضا است. در این راستا، شناخت، بررسی و تحلیل توانمندی های اکوتوریستی موجود در عرصه های روستایی می تواند به عنوان زیربنا و اصلی مهم در روند توسعه پایدار سکونتگاه های روستایی مطرح گردد. مقاله حاضر با تکیه بر رویکردی کاربردی و به شیوه توصیفی تحلیلی بر آن است تا نقش اکوتوریسم در توسعه پایدار نواحی روستایی را مورد بررسی قرار دهد. بررسی ها نشان می دهد، اکوتوریسم شکلی از گردشگری دوران پست مدرنیسم است که با ساختارهای اقتصادی اجتماعی جوامع محلی رابطه نزدیک دارد و نقش مهمی در توسعه مناطق روستایی از طریق ایجاد فرصتهای شغلی و منابع درآمدی و نظایر آن ایفا می کند و به عنوان ابزار قدرتمندی برای حفاظت از تنوع زیستی و فرهنگ های محلی مطرح است. در واقع، توسعه فعالیت های گردشگری مبتنی بر اکوتوریسم، از یک سو، با ایجاد فرصت های شغلی و درآمدی می تواند منافع اقتصادی بیشماری را به طور مستقیم و غیرمستقیم متوجه جوامع محلی میزبان و ساکنان آنها نماید و با آثار تکاثری خود به رشد و توسعه اقتصاد محلی کمک کند. از سویی دیگر، از بنیان های توسعه پایدار جوامع به شمار می آید و راهی برای حفاظت از جاذبه ها، چشم اندازها و ذخایر طبیعی باارزش قلمداد می شود که بیش از تاکید بر روی ایجاد تاسیسات رفاهی اقامتی و سرمایه گذاری سنگین به توسعه منابع انسانی توجه دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HCSCONF02_055. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1276441/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صرف جو کسمائی، مریم،1400،ارزیابی تاثیرات مستقیم زمین گردشگری بر توسعه پایدار،Second International Conference on Health, Crisis and Safety،https://civilica.com/doc/1276441

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,693
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support