Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نامه به سردبیر: فرصت های دوران کرونا و پساکرونا برای ایران

Year: 1400
COI: JR_JPMH-8-2_001
Language: PersianView: 64
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

علی اکبر حق دوست - وزارت بهداشت
رضا دهنویه - دانشگاه علوم پزشکی کرمان
کیهان سجادی - دانشگاه علوم پزشکی کرمان
خلیل کلوانی - دانشگاه علوم پزشکی کرمان

Abstract:

سلامتی فقط شامل بعد زیست شناختی نیست، بلکه دارای ابعاد مختلفی نظیر ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می باشد (۱). به همین دلیل مدیریت کووید-۱۹ در تمامی کشورها تحت تاثیر تمامی این عوامل قرار دارد. این عوامل از یک طرف هم می توانند یک مزیت باشند و هم یک تهدید محسوب شوند (۲). توانایی بسیاری از کشورها جهت مقابله با  کووید-۱۹ به چالش کشیده شده است و این بحران تاثیرات زیادی را در سراسر دنیا گذاشته است. چالش های اقتصادی، بیکاری، اختلال در ارایه خدماتی آموزشی و نیز مسایل اجتماعی از جمله این موارد هستند. هم زمان با اپیدمی کووید-۱۹، اعمال تحریم علیه ایران باعث افزایش تهدیدها نیز شده است (۳). در کنار همه این تهدیدها، فرصت های خوبی نیز برای کشورها به وجود آمده است. تا به حال مطالعه ای در این بخش صورت نگرفته است و با شناخت این فرصت ها، شانس مناسبی برای موفیقت و عبور از این بحران فراهم می شود. لذا این مقاله به دنبال ارایه فرصت های دوران کرونا و پساکرونا می باشد که در هفت حیطه اصلی شامل حیطه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، پزشکی، علم و فناوری و زیست محیطی طبقه بندی شده اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JPMH-8-2_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1276819/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حق دوست، علی اکبر و دهنویه، رضا و سجادی، کیهان و کلوانی، خلیل،1400،نامه به سردبیر: فرصت های دوران کرونا و پساکرونا برای ایران،https://civilica.com/doc/1276819

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support