ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر نوع الکترود و ترتیب لایه ها بر ساختار روکش فولاد زنگ نزن ۴۱۰

Year: 1399
COI: ICME17_199
Language: PersianView: 84
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود شیخی مهرآبادی - کارشناسی ارشد ، جوشکاری، مربی سازمان آموزش فنی و حرفه ای
سیدحسین الهی - دکتری ، مهندسی مواد، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اراک
اشکان آصفی - کارشناسی ارشد ، مکانیک، دانشجوی دانشگاه صنعتی اراک
محمد مشهدگرمه - کارشناسی ارشد ، جوشکاری، کارشناس دانشگاه صنعتی اراک
محمود ریاضی فر - کارشناسی ارشد ، مکانیک، مدیر مهندسی و تحقیق و توسعه شرکت گسترش شیرسازی
حسن حسینی - کارشناسی ارشد ، مهندسی مواد، سرپرست بخش مواد شرکت گسترش شیرسازی

Abstract:

ایجاد روکش بر روی قطعات فلزی را میتوان یجاد یک لایه با خواص برتر بر روی یک لایه ضعیف تر به منظور تقویت خواص مکانیکی، فیزیکی و یا شیمیایی خاصی از لایه ضعیفتر تعریف نمود. یکی از روشهای متداول در صنایع، ایجاد روکش با استفاده از جوشکاری میباشد. در این روش بر روی قسمت یا کل سطح قطعه میتوان روکشی از آلیاژ مورد نیاز ایجاد نمود. به عنوان مثال برای جلوگیری از سایش یک قطعه میتوان سطح درگیر و تحت سایش این قطعه را با چند لایه جوشکاری و تقویت فلز جوش با عناصر آلیاژی خاص، تقویت نمود. در این مطالعه تاثیر نوع الکترود و ترتیب لایه ها بر سختی لایه نهایی روکش فولاد زنگ نزن مارتنزیتی ۴۱۰ بررسی شده است. بدین منظور از جوشکاری قوسی با گاز محافظ با الکترودهای ER۴۱۰ و ER۴۳۰ طی ۲۰ نمونه برای بررسی تاثیرپارمترها بر سختی لایه نهایی، استفاده شد؛ نتایج این پژوهش نشان داد روکشکاری فولاد ضد زنگ مارتنزیتی ۴۱۰ فارغ از پروسه تولید بسیار با دیاگرام شفلر هماهنگ است به طوری با استفاده از کرم و نیکل معادل لایه نهایی به راحتی می توان با استفاده از دیگرام شفلر ساختار را پیش بینی نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICME17_199. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1278135/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شیخی مهرآبادی، مسعود و الهی، سیدحسین و آصفی، اشکان و مشهدگرمه، محمد و ریاضی فر، محمود و حسینی، حسن،1399،بررسی تاثیر نوع الکترود و ترتیب لایه ها بر ساختار روکش فولاد زنگ نزن ۴۱۰،17th National Conference and 6th International Conference on Manufacturing Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1278135

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support