ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه و بررسی مدیریت ریسک در ارتباط با همه گیری بیماری کرونا و نقش آن در گسترش خشونت خانگی در خانواده های ایرانی

مطالعه و بررسی مدیریت ریسک در ارتباط با همه گیری بیماری کرونا و نقش آن در گسترش  خشونت خانگی در خانواده های ایرانی
Year: 1400
COI: TCCONF04_312
Language: PersianView: 59
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

بحران بزرگی که امروزه خانواده ها در سراسر دنیا با آن روبه رو شده اند شیوع ویروس کرونا می باشد، یکی از پیامدهای این بحران، قرنطینه خانگی است که این مسئله خود افزایش آمار خشونت خانگی را به دنبال داشته است، پدیده خشونت خانگی، دارای پیامدها و عوارض گوناگونی برای افراد تحت خشونت است. همچنین می تواند بر وقوع آسیب های اجتماعی به ویژه طالق تاثیر قابل توجهی داشته باشند، سوال اصلی به این صورت بیان می شود که آیا همه گیری بیماری کرونا بر رفتارهای خشونت آمیز خانوادگی خانواده های ایرانی نقش داشته است؟ الزم به ذکر است مطالعه حاضر با هدف کاربردی انجام گرفته است بر اساس نتایج آزمون تی استیودنت از لحاظ آماری اختالف میانگین رفتارهای خشونت آمیز خانوادگی در شرایط قرنطینه خانگی با سطح متوسط معنادار است، و به میزان ۱۱۲.۱ از سطح متوسط بیشتر است، به بیان دیگر رفتارهای خشونت آمیز خانوادگی در شرایط قرنطینه خانگی در سطح باالیی قرار دارد . بنابراین قرنطینه خانگی بر اینگونه خشونت ها می افزاید، در واقع یکی از پیامدهای ظهور ویروس کرونا، قرنطینه خانگی است که این خود افزایش آمار خشونت خانگی را به دنبال داشته است و خشونت خانگی را هم به عنوان چالش دیگر امروزه بشر اضافه کرده و تبدیل به بحران جدی برای تمام کشورها شده است. در ادامه کلیه پیشنهادات کاربردی که در این زمینه ارائه شد برگرفته از کنترل های رفتاری و تمرین مهارت های ارتباطی است که می تواند به بهبود روابط و کنترل خشم خانواده های ایرانی در این دوران بحرانی کمک کند.

Keywords:

رفتارهای خشونت آمیز , قرنطینه خانگی , همه گیری بیماری کرونا

Paper COI Code

This Paper COI Code is TCCONF04_312. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279249/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عین اللهی نژاد، رقیه،1400،مطالعه و بررسی مدیریت ریسک در ارتباط با همه گیری بیماری کرونا و نقش آن در گسترش خشونت خانگی در خانواده های ایرانی،Fourth International Conference on Science and Technology of the Third Millennium of Iranian Economy, Management and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1279249

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support