ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل اجتماعی و عوامل موثر بر درک خطر از بحران کووید۱۹_

Year: 1400
COI: MTAEB10_021
Language: PersianView: 101
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهین نرگسی - گروه بهداشت، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ایلام، ایران.
ناهید نرگسی - دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ایلام، ایران.

Abstract:

از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی تا به این امروز ویروس جدیدی از خانواده کرونا ویروس ها در حال تهدید جامعه انسانی و سایر جانوران است. نگرانی هایی از بابت کرونا ویروس جدید یا همان کووید۱۹_ از این جهت است که برای سومین بار در کمتر از دو دهه اخیر جهان با یک اپیدمی مرگبار ناشی از کرونا ویروسها روبه رو شده است.افزایش قدرت سرایتپذیری بیماری و افزایش مرگ و میر ناشی از آن لزوم پیشگیری و رعایت کنترلهای اجتماعی را برای کاهش تبعات ناشی از این بیماری افزایش داده است. از این رو در ایران و بسیاری از کشورهای جهان تدابیر مختلفی جهت کنترل اجتماعی و کاهش سرایت پذیری بیماری بکار رفته است. وضعیت کنترل بیماری در ایران به شاخصهایی از جمله کادر درمان، تجهیزات پزشکی و توان درمانی وابسته است. همچنین در صورت کنترل، ایجاد محدودیت و استفاده از سازوکارهای اقتصادی در رفت و آمد غیر ضروری مردم، میتوان باعث افزایش فاصله اجتماعی شد که در کاهش سرعت همه گیری کرونا موثر است و زیرساختهای بهداشتی و درمانی را با فشار کمتری مواجه میکند که طبیعتا علاوه بر کاهش هزینه ها، آمار مرگ و میر را هم کاهش میدهد. البته همه این موارد به میزان آگاهی و درک خطر مردم از این بیماری بستگی دارد که این امر جز از طریق آموزش و افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی مردم امکان پذیر نخواهد بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MTAEB10_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279336/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نرگسی، شهین و نرگسی، ناهید،1400،کنترل اجتماعی و عوامل موثر بر درک خطر از بحران کووید۱۹_،10th International Conference on Modern Management, Accounting, Economics and Banking Tricks with a Business Growth Approach،Tehran،https://civilica.com/doc/1279336

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 504
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support