ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت ثبت ازدواج و ضمانت های اجرایی آن در حقوق مدنی ایران

Year: 1400
COI: HSPC06_031
Language: PersianView: 90
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نوشین نجاتی بوربور - کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

Abstract:

سابقه الزام ثبت نکاح در قانون به سال ۱۳۱۰ بر می گردد. قانونگذار قبل از انقلاب اسلامی بدون تفکیک انواع نکاح، عدم ثبت آن را برای زوج و عاقد جرم انگاری کرده است. در حال حاضر ماده ۶۴۵ ق.م. عدم ثبت نکاح دائم را فقط برای زوج جرم محسوب می کند. در این مقاله به بررسی و شناخت ضمانت های اجرایی حقوقی عدم ثبت ازدواج می پردازیم. در ایران فقط زوج هایی به رسمیت شناخته می شوند که در قانون ثبت شده باشند. برای تحقق یافتن عمل مجرمانه لازم می باشد عناصر تشکیل دهنده جرم تحقق پیدا نماید؛ به این دلیل قانونگذار برای عدم ثبت ازدواج مجازات و ضمانت های اجرایی کیفری در نظر گرفته و با این کار، حقوق کیفری را وارد حوزه خانواده نموده است. در قانون مجازات این ضمانت های اجرایی عدم ثبت، ناظر بر مردان می باشد. ثبت نشدن نکاح شرط صحت نیست؛ بنابراین با عدم ثبتش هم نکاح صحیح می باشد و آثار وضعی زوجیت بر آن بار می گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSPC06_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279383/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نجاتی بوربور، نوشین،1400،شناخت ثبت ازدواج و ضمانت های اجرایی آن در حقوق مدنی ایران،The 6th National Conference on Law, Social and Humanities, Psychology and Consultation،Shirvan،https://civilica.com/doc/1279383

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support