ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه تطبیقی اقسام ضمانت اجرا در مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در حقوق ایران و فرانسه

Year: 1400
COI: HSPC06_032
Language: PersianView: 121
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن افضلی شهری - موسسه آموزش عالی توس
الناز لطفی داغیان - موسسه آموزش عالی توس
سیدمرتضی مرجانی - موسسه آموزش عالی توس
پرستو الماسیان - موسسه آموزش عالی توس

Abstract:

مساله پذیرش مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی از جمله مباحث قابل بحث در علم حقوق میباشد که از سالها قبل مورد بحث در محافل حقوقی بوده است، و اکثر کشورها برای پذیرش آن و ورود به قوانین خود ممارست به خرج داده و به راحتی این مساله را مورد پذیرش قرار نمی دهند. در مورد مجازاتهای تحمیل شده بر اشخاص حقوقی از گذشته های بسیار دور در میان قوانین کشورهای مختلف راه حل های متفاوتی وجود داشته، که ریشه در تفاوت باورها و فرهنگها و همچنین سیاستهای تقنینی کشورهای گوناگون دارد. در ایران نیز تاکنون قوانین متعددی در مورد مسئوولیت کیفری اشخاص حقوقی وضع شده که در این قوانین اگرچه مدیران و نمایندگان اشخاص حقوقی را که در واقع شخص حقیقی می باشند مسئول و قابل مجازات دانسته، اما گاهی نیز قانونگذار مجازات را مستقیما بر شخص حقوقی نیز اعمال نموده است. در واقع مسئوولیت کیفری اشخاص حقوقی در ایران تا قبل از تصویب قانون جدید مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ به رسمیت شناخته نمی شد. یکی از مسائلی که شاید بتوان سابقه ای به اندازه تاریخ پیدایش اشخاص حقوقی برای آنها منظور کرد، مسئله پذیرش یا عدم پذیرش مسئوولیت کیفری اشخاص حقوقی بوده است. از دیرباز مساله مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی مورد توجه علمای حقوق بوده و در مورد مسئوولیت آنها نظرات و آرایی ابراز داشته اند. فقدان دکترین واحد در این زمینه سیب آن شده که قوانین جزایی کشورها و به تبع آن دادگاه ها رویه ای مختلف و گاهی حتی متضاد با یکدیگر اتخاذ نمایند. در این میان قانون جزای کشور کوبا از جمله قدیمی ترین قوانین جزایی است که این مسئوولیت را به رسمیت شناخته و اجرای اکثر مجازاتها، اعم از مالی و غیر مالی را در مورد اشخاص حقوقی پذیرفته است. در این مقاله اقسام ضمانت اجرا را در مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی را در حقوق ایران و فرانسه بررسی می کنیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSPC06_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279384/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افضلی شهری، حسن و لطفی داغیان، الناز و مرجانی، سیدمرتضی و الماسیان، پرستو،1400،مقایسه تطبیقی اقسام ضمانت اجرا در مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در حقوق ایران و فرانسه،The 6th National Conference on Law, Social and Humanities, Psychology and Consultation،Shirvan،https://civilica.com/doc/1279384

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 63
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support