ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه مدل بهینه سازی مصرف سوخت در مسئله همسواری کارمندان با در نظر گرفتن زمان پارک کردن غیرقطعی

Year: 1400
COI: ICISE07_050
Language: PersianView: 116
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه اسماعیلی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛
سیدمحمدجواد میرزاپور آل هاشم - استادیار دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛

Abstract:

امروزه با افزایش قیمت سوخت، ترافیک و آلودگی، مدلهای همسواری توجه فزاینده ای را به خود جلب کرده است. هر روز افراد زیادی به تنهایی به محل کار خود میروند، اگر این افراد از وسایل نقلیه اشتراکی استفاده کنند، منجر به کاهش تعداد وسایل نقلیه، ترافیک و آلودگی در سطح شهر میشوند. در این مقاله یک مدل بهینه سازی ریاضی عدد صحیح مختلط غیرخطی برای مسئله همسواری با در نظر گرفتن سفر رفت و برگشت کارمندان به محل کار ارائه شده است. تابع هدف در نظر گرفته شده در این مقاله کمینه کردن میزان مصرف سوخت است که در آن میزان مصرف سوخت تابعی از مسافت طی شده و سرعت وسیله نقلیه است. به منظور نزدیکتر شدن مسئله به دنیای واقعی زمان پارک کردن غیرقطعی در نظر گرفته شده است و برای برخورد با عدم قطعیت از رویکرد فازی استفاده شده است. همچنین در این مدل نقاط قرار در نظر گرفته شده است. مدل ارائه شده با استفاده از نرم افزار سیپلکس حل و نتایج گزارش شده است. نتایج عددی کارایی مدل ارائه شده را تایید میکند. این مدل در زمینه برنامه ریزی مسیریابی و زمانبندی کارمندان کمک کرده و رفت وآمد کارمندان به محل کار را راحت تر میکند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICISE07_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279437/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسماعیلی، فاطمه و میرزاپور آل هاشم، سیدمحمدجواد،1400،ارائه مدل بهینه سازی مصرف سوخت در مسئله همسواری کارمندان با در نظر گرفتن زمان پارک کردن غیرقطعی،Seventh International Conference on Industrial and Systems Engineering،Mashhad،https://civilica.com/doc/1279437

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,441
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support