ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان پذیرش سیستم بایگانی تصاویر و ارتباطات(PACS )توسط پزشکان و رادیولوژیستها در بیمارستانهای آموزشی

Year: 1400
COI: ICISE07_051
Language: PersianView: 72
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه بدوی - دانشجوی کارشناسی ارشد سیستمهای تکنولوژی اطلاعات، دانشگاه تربیت مدرس
گلناز تاج الدین - استادیار، دانشگاه تربیت مدرس
توکتم خطیبی - استادیار، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

امروزه تغییر بخش جدایی ناپذیر از زندگی انسان شده است. تغییر در زمینه تکنولوژی به معنای تنظیم مجدد فناوری موجود، جهت بهبود آن می باشد. واکنش کاربران در برابر تغییر میتواند به سه حالت مقاومت، بیتفاوتی یا پذیرش باشد. حوزه ی سلامت یکی از حوزه هایی است که به دلیل پیشرفت تکنولوژی امروزه با تغییرات اساسی مواجه است. از جمله این تغییرات در زمینه پزشکی، دیجیتالی شدن سیستم تصویربرداری است که PACS نامیده میشود. پزشکان و رادیولوژیست ها کاربرانی از این سیستم هستند که در روند جایگزینی و پذیرش سیستم نقش مهمی دارند. لذا بررسی میزان پذیرش PACS و شناسایی عوامل تاثیرگذار بر پذیرش آنها میتواند سازمانها را در بهبود میزان پذیرش و استفاده از سیستم در آینده یاری کند. در این پژوهش از یک مدل ترکیبی پذیرش فناوری که بر اساس نظریه UTAUTو یک مدل TAM تغییر یافته، طراحی شده است استفاده گردید که سه متغیر هدف کلی داشت: )BIقصد رفتاری)، )ACPپذیرش) و )USEمیزان استفاده). داده های این مطالعه از طریق پرسشنامه از بیمارستانهای آموزشی شهر اهواز جمع آوری و با استفاده از روشهای مختلف داده کاوی(رگرسیون و طبقه بندی)، تحلیل شد. برای متغیرهای هدف سناریوهای مختلف با و بدون درنظر گرفتن عوامل جمعیتی-اجتماعی درنظر گرفته شد. نتایج نشان داد که با درنظر گرفتن این عوامل پیشرفت چشمگیری در نتایج USE حاصل میشود اما برای BIو ACP تفاوت قابل توجهی میان دو حالت مشاهده نمی شود. همچنین با مقایسه عوامل موثر بر متغیرهای هدف دریافتیم که در اکثر موارد تفاوتهایی برای قصد، پذیرش و استفاده از PACS میان گروه های مختلف کاربران وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICISE07_051. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279438/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بدوی، عاطفه و تاج الدین، گلناز و خطیبی، توکتم،1400،بررسی میزان پذیرش سیستم بایگانی تصاویر و ارتباطات(PACS )توسط پزشکان و رادیولوژیستها در بیمارستانهای آموزشی،Seventh International Conference on Industrial and Systems Engineering،Mashhad،https://civilica.com/doc/1279438

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 31,665
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support