ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی هنجارگریزی در شعر اخوان ثالث و بدر شاکر السیاب

Year: 1400
COI: PLCCONF05_004
Language: PersianView: 257
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نادر بهمرام - فوق لیسانس زبان و ادبیات عربی و دبیر عربی منطقه صومای برادوست ارومیه
سمیه کمال اروجعلی لو - لیسانس الهیات دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

Abstract:

هنجارگریزی یکی از مهمترین عوامل پیدایش سبک ادبی است که میزان آن را با توجه به بسآمد وقوع آن در هر اثر میتوان مشخص کرد، سطوح آوایی و صرفی زبان از جمله حوزه هایی است که با توجه به نظریه هنجارگریزی میتواند مورد بررسی و مطالعه قرارگیرد؛ در حقیقت هنجارگریزی یکی از موثرترین روشهای برجستگی زبان و آشنایی زدایی در شعر است که بسیاری از شاعران در ادبیات فارسی و عربی از آن بهره برده اند، از شاعران فارسی زبان که از این روش برای برجسته سازی شعر خود بهره گرفته است میتوان مهدی اخوان ثالث را نام برد و در ادبیات معاصر عرب نیز آشنازدایی با نام بدرشاکرالسیاب گره خورده است. این پژوهش در خلال این موضوع در صدد است با روش توصیفی - تحلیلی در جهت به تصویر کشیدن انواع هنجارگریزی ها به بررسی و واکاوی در شعر این دو شاعر معاصر بپردازد. بررسیهای به عمل آمده در این پژوهش نشان میدهد که اخوان و سیاب در شعر خود از روشهای مختلف هنجارگریزی به صورت مشابه استفاده کرده اند اما این بهره گیری های آنها از هنجارگریزی کاملا یکسان نبوده و در دفترهای شعری مختلف، تفاوتهایی بین میزان و شیوه ی استفاده ی آنها از روشهای مختلف هنجار گریزی واژگانی و زمانی و ...دیده میشود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PLCCONF05_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279448/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهمرام، نادر و کمال اروجعلی لو، سمیه،1400،بررسی هنجارگریزی در شعر اخوان ثالث و بدر شاکر السیاب،Fifth National Congress of Persian Culture and Literature،Hamadan،https://civilica.com/doc/1279448

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support