ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تجلی اسطوره در شعر شفیعی کدکنی و بدرشاکرالسیاب

Year: 1400
COI: PLCCONF05_005
Language: PersianView: 285
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نادر بهمرام - فوق لیسانس زبان و ادبیات عربی و دبیر عربی آموزش و پرورش منطقه صومای برادوست ارومیه

Abstract:

یکی از نمودهای نوآوری در شعر معاصر فارسی و عربی به کارگیری اسطوره است. اسطوره ها از زمان پیدایش تا کنون همواره در بسترهای مختلفی چون تاریخ و ادبیات رشد کرده و موجب غنای آثار شده اند. از جمله شاعران موفق اسطوره پرداز، شفیعی کدکنی (شاعر ایرانی) و سیاب (شاعر عراقی) هستند که از اسطوره برای هرچه غنی ساختن اشعار خود استفاده کرده اند؛ اسطوره برای آنها به منزله ی منبع الهام بوده که به واسطه ی آن، گنجینه های ابهام آلود دوران گذشته را نقب زده و از آن گنجینه ها هر آنچه را که مناسب تجربیات شعری خویش دیده اند، آنها را زینت بخش اشعار خویش ساختهاند. این پژوهش در خلال این موضوع میکوشد با روش توصیفی - تحلیلی در جهت به تصویر کشیدن انواع اساطیر به بررسی و واکاوی در شعر این دو شاعر معاصر بپردازد. بررسیهای به عمل آمده در این کار نشان میدهد که شفیعی و سیاب هر دو برای بیان شعر خود از اسطوره هایی با مفهوم و معانی مشابه استفاده کرده اند؛ با این تفاوت که شفیعی با علم بیشتر به نسبت سیاب دست به این کار زده و اسطوره در شعر او برای زنده کردن تاریخ صورت گرفته در صورتیکه اسطوره در شعر سیاب از تنوع بیشتری برخوردار است و حالتی از نماد و نقاب را برای او به همراه دارد.

Keywords:

شعرمعاصر فارسی و عربی , اسطوره , شفیعی کدکنی , بدرشاکرالسیاب.

Paper COI Code

This Paper COI Code is PLCCONF05_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279449/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهمرام، نادر،1400،تجلی اسطوره در شعر شفیعی کدکنی و بدرشاکرالسیاب،Fifth National Congress of Persian Culture and Literature،Hamadan،https://civilica.com/doc/1279449

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support