ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رابطه سبک زندگی و حمایت اجتماعی درک شده با رضایت مندی زناشویی کادر درمانی بیمارستان منتظری نجف آباد در سال ۱۳۹۸

Year: 1400
COI: JR_ZANKO-21-71_007
Language: PersianView: 126
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پری ناز پورهادی - Azad University, Khorasgan, Isfahan
رویا ترکاشوند - Azad University, Khorasgan, Isfahan

Abstract:

زمینه و هدف: سلامت خانواده از جوانب مختلف ارزشمند است و تعیین عوامل تاثیرگذار بر آن مثل سبک زندگی و حمایت اجتماعی درک شده می تواند سلامت خانواده را تضمین کند. پژوهش حاضر با هدف تعیین رابطه سبک زندگی و حمایت اجتماعی درک شده با رضایت­ مندی زناشویی کادر درمانی متاهل بیمارستان منتظری نجف آباد در سال ۱۳۹۸ انجام شد. مواد و روش ­کار: این پژوهش از نوع توصیفی و همبستگی بود که بر ۱۲۰ نفر از کارکنان کادر درمانی متاهل شاغل در بخش های مختلف بیمارستان منتظری نجف آباد انجام شد. در این پژوهش از پرسشنامه جمعیت ­شناختی، سبک زندگی میلر و اسمیت، حمایت اجتماعی زیمت، و رضایت زناشویی انریچ استفاده شد. داده های حاصل از پرسشنامه ها با استفاده از آمار توصیفی (میانگین و انحراف معیار) و استنباطی (ضریب همبستگی اسپیرمن و تحلیل رگرسیون چندگانه) به وسیله نرم افزار SPSS نسخه ۲۰ مورد تحلیل قرار گرفت. یافته ها: بین سبک زندگی و حمایت اجتماعی درک شده با رضایت زناشویی رابطه معنادار وجود داشت (۰/۰۵˂p). تحلیل رگرسیونی نشان داد سبک زندگی و حمایت اجتماعی می تواند ۲۰/۹ درصد واریانس رضایت زناشویی را تبیین کند. بحث و نتیجه گیری: با توجه به این یافته ها می توان از طریق آموزش اصلاح سبک زندگی و حمایت اجتماعی درک شده، به زوج ­ها کمک کرد که با اصلاح شیوه زندگی و برقراری ارتباط اجتماعی، باعث غنی سازی زندگی مشترک خود شوند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ZANKO-21-71_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1281085/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورهادی، پری ناز و ترکاشوند، رویا،1400،رابطه سبک زندگی و حمایت اجتماعی درک شده با رضایت مندی زناشویی کادر درمانی بیمارستان منتظری نجف آباد در سال ۱۳۹۸،https://civilica.com/doc/1281085

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support