ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان هوش معنوی و عوامل مرتبط با آن در زنان شهر سنندج در سال ۱۳۹۶

Year: 1400
COI: JR_ZANKO-21-71_008
Language: PersianView: 163
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهرزاد رشیدی - Kurdistan University of Medical Sciences, Sanandaj, Iran
احمد وهابی - Kurdistan University of Medical Sciences, Sanandaj, Iran
مهناز صیادی - kermanshah University of Medical Sciences, kermanshah, Iran
مهین احمدیان - kermanshah University of Medical Sciences, kermanshah, Iran
سیروان صیاد - kermanshah University of Medical Sciences, kermanshah, Iran
شیلان لطیفی - Kurdistan University of Medical Sciences, Sanandaj, Iran
هاجر کاشفی - Kurdistan University of Medical Sciences, Sanandaj, Iran
سمیه رحمانی - Kurdistan University of Medical Sciences, Sanandaj, Iran
فریبا طیری - Kurdistan University of Medical Sciences, Sanandaj, Iran

Abstract:

زمینه و هدف: اصطلاح هوش به مجموعه ­ای از توانایی ­های فرد اطلاق می­ شود که برای حل مساله و ایجاد محصولات جدیدی که در یک فرهنگ، دارای ارزش و اهمیت هستند، کاربرد دارد. این مطالعه با هدف تعیین میزان هوش معنوی و عوامل مرتبط با آن در زنان شهر سنندج در سال ۱۳۹۶ اجرا شد. مواد و روش ­کار: این مطالعه از نوع کاربردی است که به روش مقطعی انجام شد. جامعه مورد بررسی زنان شهر سنندج بودند که از بین آنها ۴۰۰ نفر با استفاده از روش نمونه­ گیری خوشه ای، انتخاب شدند. ابزار مورد استفاده در این مطالعه، پرسشنامه هوش معنوی بدیع و همکاران بود. داده ­های جمع ­آوری شده با نرم افزار SPSS نسخه ۲۰ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. برای توصیف متغیرهای کیفی از فراوانی و درصد، و برای متغیرهای کمی از شاخص­ های مرکزی و پراکندگی استفاده شد. برای تجزیه و تحلیل داده­ ها، با توجه به کیفی بودن متغیر وابسته، از آزمون کای اسکوئیر استفاده شد. یافته­ ها: زنان متاهل از سطح هوش معنوی بالاتری برخوردار بودند و بین هوش معنوی و وضعیت تاهل، تفاوت آماری معنی­ دار وجود داشت (۰/۰۰۱= P). بین هوش معنوی زنان شاغل و خانه­ دار، تفاوت آماری معنی ­داری مشاهده نشد (۰/۰۵ زنان بومی و غیر بومی نیز از نظر سطح هوش معنوی تفاوت معنی­ داری وجود نداشت. بحث و نتیجه ­گیری: آموزش مهارت­ های هوش معنوی می ­تواند بر بسیاری از جوانب زندگی انسان تاثیرگذار باشد و سبب افزایش معنویات در انسان شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ZANKO-21-71_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1281086/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رشیدی، شهرزاد و وهابی، احمد و صیادی، مهناز و احمدیان، مهین و صیاد، سیروان و لطیفی، شیلان و کاشفی، هاجر و رحمانی، سمیه و طیری، فریبا،1400،بررسی میزان هوش معنوی و عوامل مرتبط با آن در زنان شهر سنندج در سال ۱۳۹۶،https://civilica.com/doc/1281086

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: علوم پزشکی
  Paper count: 871
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support