ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر افزودن کولین و بیوتین به شربت بر پذیرش لارو پیوند شده، مقدار ژل رویال تولیدی و ترکیب شیمیایی ژل رویال زنبور عسل

Year: 1400
COI: LFACONF01_068
Language: PersianView: 51
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ایرج کیانوش - دانش آموخته کارشناسی ارشد، گروه علوم دامی، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
پروین شورنگ - عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای، پژوهشکده کشاورزی هسته ای
علی اصغر صادقی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

مقدمه: یکی از مواد مغذی که در گرده گل وجود دارد و باید در مکمل های غذایی در نظر گرفته شود بیوتین و کولین است. باتوجه به اطلاعات محدودی که در زمینه مکمل کردن این ویتامین در تولید ژل رویال زنبور عسل وجود دارد این تحقیق با هدف تعیین اثر افزودن بیوتین و کولین به شربت و تغذیه آن به زنبور عسل بر میزان پذیرش لارو پیوند شده، مقدار تولید ژل رویال در هر فنجانک و ترکیب ژل رویال انجام شد.مواد و روش ها: از تعداد ۱۶ کندوی زنبور عسل استارتر و فینیشر در قالب طرح بلوک کامل تصادفی با ۴ تیمار و ۴ تکرار استفاده شد. تیمارهای آزمایشی شامل تیمار شاهد (فقط با شربت شکر یک به یک تغذیه شد)، تیمار دوم شربت یک به یک حاوی ۰/۲۵ گرم بیوتین در لیتر و گروه سوم شربت یک به یک حاوی ۰/۵ گرم کولین کلراید ۶۰ درصد در یک لیتر شربت دریافت کرد. در هر دوره با پیوند زدن لارو در سلول ویژه تولید ژل رویال، میزان پذیرش لارو و سپس مقدار ژل تولیدی سه روز بعد از آن اندازه گیری شد. مقدار پروتئین و چربی ژل رویال به روش برادفورد و سوکسله اندازه گیری شد.نتایج و بحث: نتایج نشان داد که افزودن مکمل کولین و بیوتین به شربت سبب افزایش میزان پذیرش لارو و مقدار ژل رویال در هر سلول شد. درصد پذیرش لارو و مقدار ژل رویال در هر سلول در دو تیمار کولین و بیوتین تفاوتی با هم نداشت. افزودن مکمل کولین به شربت مقدار چربی و پروتئین ژل رویال را به ترتیب ۱۲ و ۱۰ درصد افزایش داد. درصد افزایش مقدار چربی و پروتئین ژل رویال در تیمار بیوتین به ترتیب ۱۶ و ۳ درصد بود.نتیجه گیری کلی: با توجه به نتایج این تحقیق، از مکمل بیوتین و کولین به مقدار ۰/۲۵ و ۰/۵ گرم در یک لیتر شربت میتوان برای افزایش تولید و مقدار چربی و پروتئین ژل رویال استفاده نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LFACONF01_068. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1283983/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانوش، ایرج و شورنگ، پروین و صادقی، علی اصغر،1400،اثر افزودن کولین و بیوتین به شربت بر پذیرش لارو پیوند شده، مقدار ژل رویال تولیدی و ترکیب شیمیایی ژل رویال زنبور عسل،The first national conference on livestock and poultry feed additives focusing on environmental stresses،Birjand،https://civilica.com/doc/1283983

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 33,917
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support