ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ضرورت آگاهی به حقوق و تکالیف شهروندی در مدیریت شهری نوین

Year: 1400
COI: STLH01_190
Language: PersianView: 87
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جعفر محمدرضایی - دانشگاه پیام نو ر واحد رباط کریم پرند

Abstract:

در دهه های اخیر موضوع حقوق و تکالیف شهروندی به یکی از پیچیده ترین مسائل سیاسی و اجتماعی تبدیل شده و توجه زیادی را به خود جلب کرده است. شهروند، مفهومی حقوقی است که در مباحث حقوق عمومی و حقوق بشر مطرح می شود. وجه مشترک تعاریف حقوقی درباره شهروند، رابطه ای است که بین فرد و حکومت وجود دارد. این رابطه، رابطه ای دوسویه است. شهرها در سراسر جهان به کانون اجتماعات انسانی بدل شده که حجم گسترده ای از مناسبات و ارتباطات بین افراد در آن شکل گرفته و به همین سبب لازم شده تا موازین دقیقی برای حفظ حقوق افراد و تعیین حد و مرز مناسبات انسانی در این زمینه تعریف شود. هدف اصلی مقاله حاضر بررسی ضرورت آگاهی به حقوق و تکالیف شهروندی در مدیریت شهری نوین می باشد. در مقابل، شهروندان آن جامعه تکالیفی در قبال دولت یا حکومت دارند که موظف به اجرای یا رعایت آن می باشند . حقوق شهروندی در اکثر کشور ها یکسان است و به نوعی حالت عمومی دارد. ولی برخی از تکالیف شهروندی در اکثر کشور ها یکسان و برخی از تکالیف خاص یک کشور است. و می توان گفت طبیعتا در هر کجا اجتماعات انسانی بیشتر و شما افراد فراوان تر باشد، دانش حقوق نیز کارایی بیشتری خواهد داشت؛ البته این بدان معنا نیست که سایر بخشها نظیر محیطزیست یا بازار سرمایه فاقد قوانین و مقررات مدون یا بینیاز از آنهاست، بلکه پیدایش شاخه هایی نظیر حقوق محیط زیست، حقوق نفت و گاز، حقوق تجارت و حقوق مالکیت فکری نشان از ضابطهمند بودن این عرصه هاست، ولی آنچه سبب اهمیت آنها شده، ارتباط و پیوستگی با زندگی انسانی است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is STLH01_190. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1284175/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدرضایی، جعفر،1400،بررسی ضرورت آگاهی به حقوق و تکالیف شهروندی در مدیریت شهری نوین،The First International Conference on Science and Technology, Law and Humanities of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1284175

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 57,627
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support