ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل کاربست قاعده میسور در رفع تزاحم حقوق

Year: 1400
COI: STLH01_191
Language: PersianView: 66
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محبوبه ناصری - دانشجوی دکتری فقه و حقوق دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
فهیمه ملک زاده - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال استاد راهنما، رتبه استادیار
عبدالرضا جمال زاده - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال استاد مشاور، رتبه دانشیار

Abstract:

انسان در زندگی فردی و اجتماعی با تعارضات و تزاحمات و دغدغه هایی مواجه است که برای مرتفع ساختن آنها نیاز به روش هایی دارد که در شرع و فقه اسلامی میتوان ردپایی از آن پیدا کرد از جمله قواعد فقهی پرکاربرد قاعده ی میسور است، نظر به اینکه این قاعده در مسائل گوناگون فردی و اجتماعی ریشه دارد و میتواند ضامن حفظ و بقاء احکام باشد و از سقوط کلی احکام و حقوق جلوگیری میکند و از آن جا که معتقدیم قوانین دینی در عین اینکه آسمانی است، زمینی نیز میباشد، مهم است که با این قاعده و مفهوم و مصادیق و کاربرد آن در زندگی آشنا شد و شرع را ضمیمه ی عقل کرد تا بتوان در رفع تزاحم احکام و تزاحم حقوق نتیجه بهتر را انتخاب کرد.این نوشتار با نگرشی دینی و عقالنی سعی در ارائه کاربردها و کارکردهای این قاعده در تعاملات و روابط فردی و اجتماعی انسان ها دارد که با رفع تزاحم می توان نتیجه خوبی گرفت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is STLH01_191. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1284176/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ناصری، محبوبه و ملک زاده، فهیمه و جمال زاده، عبدالرضا،1400،تحلیل کاربست قاعده میسور در رفع تزاحم حقوق،The First International Conference on Science and Technology, Law and Humanities of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1284176

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,429
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support