ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیرپذیری تروریسم از شکاف های اجتماعی در جنوب شرق ایران

Year: 1400
COI: ASOCONF06_063
Language: PersianView: 78
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یاسر اسماعیل زاده - عضو هیات علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری

Abstract:

امروزه مطالعات تروریسم به یک امر مبتلا به نظام بین المللی مبدل گردیده است. تروریسم به مثابه یک مسئله مهم، متاثر از متغیرهای بنیادین و ریشه ای است که یکی از این متغیرها، گسل ها و شکاف های اجتماعی بوده است. در ایران نیز شکاف های اجتماعی در انواع و گونه های مختلف بر ظهور رادیکالیسم بسیار تاثیرگذار بوده است. هدف این پژوهش سنجش تاثیر شکاف های اجتماعی در جنوب شرق ایران بر روی تروریسم و فعالیت های رادیکالیستی خشونت بار بوده است. بنابراین سوال اصلی این عبارت است که تروریسم در منطقه جنوب شرق ایران به چه میزان متاثر از شکاف های اجتماعی بوده است؟ مقاله حاضر با استفاده از روش ترکیبی (کمی-کیفی) در صدد است داده های کتابخانه ای، اسنادی، مصاحبه های ساختارمند را تجزیه و تحلیل نماید و سپس به برآیندی چارچوب مند در موضوع پژوهش نائل آید. برآیند و جمع بندی گویای این بحث است که ریشه بسیاری از فعالیت های خشونت بار تروریستی و بروز و ظهور رادیکالیسم در جنوب شرق ایران، نهفته در متغیر شکاف های اجتماعی بوده که شایسته است تا تصمیم گیران و حکمرانان به منظور نیل به امنیت پایدار و توسعه به مرتفع شدن بسترهای خشونت و ترور توجه کنند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ASOCONF06_063. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1288001/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسماعیل زاده، یاسر،1400،تاثیرپذیری تروریسم از شکاف های اجتماعی در جنوب شرق ایران،Sixth Scientific Conference on New Approaches in Iranian Humanities،Ilam،https://civilica.com/doc/1288001

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support