ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گردشگری و توسعه پایدار مشهد

Year: 1400
COI: HAMYARCONF11_031
Language: PersianView: 79
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رسول قمشه - دانش آموخته مدیریت جهانگردی موسسه آموزش عالی شاندیز

Abstract:

صنعت گردشگری ، تلفیقی از فعالیت ها، خدمات و زیرساخت های مختلف است، اما وضعیت خدمات ارائه شده و نوع خدمات گردشگری گاهی به دلایل مختلف منجمله عدم آشنایی بهره برداران و مسئولین با اصول خدمت رسانی و حفظ کیفیت محیط ، مباحث توسعه پایدار ، کمتر مورد توجه قرار میگیرد و توسعه یکجانبه اقتصادی نمیتواند آینده ای مطلوب را برای شهر مشهد متصور شود که در آن شرایط زندگی و استفاده از منابع، بدون آسیب رساندن به یکپارچگی، زیبایی و ثبات نظام های حیاتی، نیازهای مسافران را برطرف سازد. اصطلاح توسعه پایدار (Sustainable development) در طی سال های دهه ۱۹۸۰ و از زمانی که اتحادیه بین المللی برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی (۸۲-IUCN) ، راهبردهای جهانی از محیط زیست و منابع طبیعی با هدف کلی دستیابی به توسعه پایدار را از طریق حفاظت از منابع حیاتی (زنده) را ارائه کرد، مورد توجه جدی و اساسی اندیشمندان و متفکران توسعه قرار گرفت.لذا با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری زیارت ، ضرورت بهره گیری از توان این صنعت به نحو شایسته در راستای تحقق اهداف الگوی توسعه پایدار بیش از پیش به چشم میخورد همچنین این صنعت می تواند به عنوان موتور محرکه و پیشران برای خروج از رکود اقتصادی شهر نیز عمل کنده صنعت گردشگری از جمله بزرگترین وپربازده ترین فعالیت های اقتصادی در دنیا است که در صورت مدیریت صحیح و صرف زمان ، بالاترین میزان ارزش افزوده را ایجاد می کند و بطور مستقیم و غیر مستقیم سایر فعالیتهای اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار می دهد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAMYARCONF11_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1288081/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قمشه، رسول،1400،گردشگری و توسعه پایدار مشهد،Eleventh National Conference on Geography and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1288081

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 183
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support