ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی قابلیت ارتقاء سطح حفاظتی مناطق شکار ممنوع (مطالعه موردی: منطقه شکار ممنوع الوند همدان)

Year: 1397
COI: JR_ESTJ-20-3_012
Language: PersianView: 21
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پروانه سبحانی - دانشجوی کارشناس ارشدارزیابی و آمایش محیطزیست، دانشگاه محیط زیست
حمید گشتاسب میگونی - استادیارگروه علوم محیطزیست و منابع طبیعی دانشگاه محیط زیست (مسوول مکاتبات)
باقر نظامی - استادیارگروه علوم محیطزیست و منابع طبیعی دانشگاه محیط زیست
علی جهانی - استادیارگروه علوم محیطزیست و منابع طبیعی دانشگاه محیط زیست

Abstract:

زمینه و هدف: با توجه به روند پر شتاب تخریب منابع طبیعی و تهدید تنوع زیستی، یکی از چالش­ها در زمینه حفاظت از منابع، بررسی وضعیت مناطق تحت حفاظت و لزوم ارتقای درجه حفاظتی این گونه مناطق است. پژوهش مذکوربا هدف زون­بندی منطقه شکار ممنوع الوند به منظور دست­یابی به الگوی بهینه حفاظت و توسعه صورت گرفت. روش بررسی: استفاده از روش تجزیه و تحلیل سیستمی، منجر به تشکیل ۱۴۳۴ واحد یگان محیط زیستی گردید که در طی آن به ارزیابی توان اکولوژیکی در هر یگان با توجه به تناسب زون­های شناسایی شده در منطقه پرداخته شد. درنهایت، با اولویت ­بندی و ساماندهی زون ها نقشه زون­بندی به عنوان واحد­های برنامه­ریزی تهیه گردید. یافته ها: نتیجه مطالعه حاکی ازآن است که درمنطقه مورد مطالعه زون۲ (۳۳/۶۲%)، دارای الویت اول و به ترتیب زون ۱۱ (۲۰/۲۲%)، زون ۶ (۲۲/۸%)، زون ۳-۴ (۰۱/۷%) و زون ۵ (۲۰/۰%) در الویت­های بعدی قرار گرفتند. بحث و نتیجه گیری: منطقه الوند با توجه به درصد بالایی از زون حفاظت (۳۳/۶۲%) و نیز به دلیل وجود کریدور در بین دو منطقه حفاظت شده و گدار گونه­های با ارزش قوچ و میش، از ارزش حفاظتی بالایی بر­خوردار می­باشد.

Keywords:

منطقه شکارممنوع الوند , زون بندی , تجزیه و تحلیل سیستمی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ESTJ-20-3_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1288813/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سبحانی، پروانه و گشتاسب میگونی، حمید و نظامی، باقر و جهانی، علی،1397،ارزیابی قابلیت ارتقاء سطح حفاظتی مناطق شکار ممنوع (مطالعه موردی: منطقه شکار ممنوع الوند همدان)،https://civilica.com/doc/1288813

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,702
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support