ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت ،معرفی،و رتبه بندی عوامل تاثیر گذار در کاهش تراکم استخوان در میان زنان بالای ۵۰ سال از طریق تصمیم گیری با معیار های چند گانه( MADM)

Year: 1400
COI: IRCMS02_017
Language: PersianView: 69
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پریسا پرمژ - دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه نقده
سامان نقدی - کارشناس ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت و بهره وری سیستم

Abstract:

از آنجایی که با ماشینی شدن جوامع بشری،زندگی افراد حالت سکون بیشتری پیدا کرده و پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده که انسانها برای انجام کوچکترین فعالیت های خود جایگزین بهتری پیدا کنند و در مقایسه با گذشتهفعالیت بدنی کمتری داشته باشند . شرایط اقتصادی نابسامان، فشارهای روانی و شرایط کرونایی، جدول اولویت بندی خانوارها را تغییر داده و سبب شده تا ورزش در رده های پایین این جدول قرار بگیرد. تمامی این عوامل منجربهپایین آمدن هرچه بیشتر کیفیت زندگی اکثر زنان جامعه شده است؛ ما در این تحقیق بر آن شدیم که عوامل مهم تاثیرگذار در کاهش تراکم استخوان را در بین زنان بالای ۵۰ سال شناسایی، معرفی و از طریق روشهای تصمیم گیری، آنها را رتبه بندی کرده و در ادامه با استفاده از نرم افزار اکسپرت چویس ، روش AHP فازی را بر روی آنها اعمال و عامل ) یائسگی زیر ۴۵ سال( مهمترین عامل شناخته شد . در اثر یائسگی درصد استروژن در بدن کاهش می یابد. تجویز استروژن و انجام ورزش های قدرتی_کششی بطور همزمان می تواند در کنترل این عارضه نقش مهمی ایفا کند. در پاسخ چرایی این موضوع: چون فشار )بار گذاشتن( توسط وزنه فعال شده که به بازسازی مواد معدنی استخوان منجر می شود. تا زمانی که با وزنه زدن، این دو محرک )کشش و فشار( را بر بدن وارد نکنید، بدن شما احساس نیاز به مواد معدنی و کلسیم نمی کند و در صورت مصرف، آنها را دفع می کند.

Keywords:

یائسگی , استئوپروز , استئوپنی , تغذیه , تصمیم گیری. چند معیاره.

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCMS02_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1289838/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پرمژ، پریسا و نقدی، سامان،1400،شناخت ،معرفی،و رتبه بندی عوامل تاثیر گذار در کاهش تراکم استخوان در میان زنان بالای ۵۰ سال از طریق تصمیم گیری با معیار های چند گانه( MADM)،Second National Conference on Interdisciplinary Research in Engineering and Management،Tehran،https://civilica.com/doc/1289838

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support