ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تزریق گاز CO۲ در ازدیاد برداشت نفت

Year: 1400
COI: ICCNRT04_034
Language: PersianView: 57
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرجس بابو کوهستانی - دانشکده فنی فومن، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، فومن، ایران
عاطفه حسن زاده - دانشکده فنی فومن، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، فومن، ایران

Abstract:

از آنجا که گاز طبیعی همچنان به عنوان منبع سوخت پاک کننده و کارآمد فسیلی مورد استفاده قرار می گیرد، درحالیکه انتشار گازهای گلخانه ای عواقب زیست محیطی را به دنبال دارد، نیاز به یک روش مناسب برای تقویت بازیابی گاز و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. روش تزریق CO۲ برای بازیابی گاز پیشرفته (EGR) یکی از روش های کارآمد ذخیره سازی گاز CO۲ و بهبود بازیابی گاز طبیعی اضافی از میدان های گازی فرسوده فرض می شود، به شرطی که ترکیب گاز در محل کاهش یابد. این امر می تواند با درک مکانیسم جابجایی و عواملی که بر آنها تاثیر می گذارد، حاصل شود. این اطلاعات حیاتی برای مطالعات بیشتر با هدف استفاده از مقیاس میدانی قوی برای ایجاد دوام اقتصادی فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد. اشباع آب همزاد و شوری از ویژگی های حیاتی مخزن هستند و نمی توان تاکید زیادی بر تاثیر آن ها بر راندمان جابجایی داشت. این مطالعه تجربی تاثیر شوری آب همزاد، در نمونه ماسه سنگ، بر راندمان جابجایی در طول EGR را تعیین می کند. اولین اندازه گیری تجربی جدید پراکندگی CO۲ در CH۴ به عنوان تابعی از شوری در محیط متخلخل ارائه می شود. یک آزمایش تجربی نشان می دهد روند دقیق جابجاییCO۲- CH۴ در نمونه های هسته ماسه سنگ در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و فشار ۱۳۰۰ psig ، در این تحقیق با نرخ تزریق ۰.۲۵ میلی لیتر در دقیقه برای CO۲ انجام شد. یافته ها نشان داد که شوری آب ورودی باعث کاهش پراکندگی CO۲ در CH۴ در شرایط اعلام شده می شود. این را می توان به افزایش چگالی آب ورودی با افزایش شوری نسبت داد، که کانال های منافذ کوچکتری را در محیط متخلخل اشغال می کند و در نتیجه نمونه هسته را همگن تر می کند. اندازه گیری قطر دانه از تصاویر میکروسکوپ الکترونی رویشی (SEM) از محیط متخلخل با استفاده از تجزیه و تحلیل تصویر برای ایجاد مقیاس طول مشخصه مخلوط کردن محیط نیز انجام شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCNRT04_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1290196/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابو کوهستانی، نرجس و حسن زاده، عاطفه،1400،تزریق گاز CO۲ در ازدیاد برداشت نفت،4th national Congress of Chemistry and Nanochemistry from Research to Technology،Tehran،https://civilica.com/doc/1290196

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 72,918
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support