ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیامدهای اقتصادی کیفیت حسابرسی با در نظر گرفتن کیفیت گزارشگری مالی شرکت ها

Year: 1400
COI: SCAR05_024
Language: PersianView: 149
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید فتحی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد، گروه حسابداری دانشگاه شهد بهشتی تهران، تهران، ایران،

Abstract:

جدایی مالکیت از مدیریت، انجام حسابرسی شرکت از طرف یک نهاد مستقل همچون حسابرس را ضروری می سازد. زمانی که فرآیند حسابرسی بر اساس استانداردهای حسابرسی اجرا شود و از کیفیت مناسبی برخوردار باشد، به صورت های مالی اعتبار بخشیده و سبب می شود در فرآیند تصمیم گیری بیشتر مورد اتکا قرار گیرند. از طرفی، کیفیت افشای اطلاعات را ناشی از کیفیت استاندارادهای حسابداری، کیفیت حسابرسی و میزان اعمال مدیریت سود می داند. بنابراین، گزارش حسابرسی و نحوه ارایه آن برای شرکت و گروه های مختلف ذینفع پیامدهای اقتصادی به همراه دارد. لذا در این پژوهش، به بررسی مهم ترین پیامدهای اقتصادی کیفیت حسابرسی با در نظر گرفتن کیفیت گزارشگری مالی پرداخته خواهد شد. در این مقاله به روش کتابخانه ای سعی شده است تا با مرور نظریات و تحقیقات انجام شده در زمینه پیامدهای اقتصادی کیفیت حسابرسی از منظر کیفیت گزارشگری مالی، مهم ترین پیامدهای اقتصادی گزارش حسابرسی برای شرکت های تجاری شناسایی گردد. نتایج بررسی های نظری نشان می دهد که شرکت ها برای بقا و گسترش فعایت های خود، به انجام سرمایه گذاری های مناسب و به موقع نیاز دارند. از این رو، گزارش های مالی شرکت ها باید اطلاعاتی فراهم کند که برای سرمایه گذاران بالقوه و بالفعل، اعتباردهندگان و سایر استفاده کنندگان در سرمایه گذاری های منطقی، اعطای اعتبار و تصمیمات مشابه سودمند باشد؛ در نتیجه این گزارش ها اهمیت بسزایی در تحقق اهداف یاد شده دارند و افزایش کیفیت آن ها می تواند موجب کاراتر بودن سرمایه گذاری های شرکت ها و حفظ و توسعه منابع اقتصادی آن ها شود که کیفیت حسابرسی یکی از مهم ترین عوامل بهبود کیفیت آن می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCAR05_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1290711/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فتحی، وحید،1400،پیامدهای اقتصادی کیفیت حسابرسی با در نظر گرفتن کیفیت گزارشگری مالی شرکت ها،Fifth Scientific Conference on Applied Research in Science and Technology of Iran،Ilam،https://civilica.com/doc/1290711

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support