ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه مهم ترین چارچوب های نظارتی بر شرکت ها و نهادهای مالی حاضر در بازار سرمایه ایران با سایر کشورهای جهان

Year: 1400
COI: SCAR05_025
Language: PersianView: 174
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید فتحی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد، گروه حسابداری دانشگاه شهد بهشتی تهران، تهران، ایران،

Abstract:

بازار سرمایه یکی از محبوب ترین حوزه های مطالعاتی در دهه های اخیر بوده است، که به عنوان معیاری از سلامت و رشد اقتصادی یک کشور در نظر گرفته می شود. مدل ها و تئوری های بسیاری در جهت کارایی بازارهای مالی در کشور های توسعه یافته و درحال توسعه ارائه شده است، ولی پژوهش های اندکی به بررسی ویژگی های بازار سرمایه ایران و دیگر کشورهای جهان از منظر چارچوب های نظارتی پرداخته اند. لذا در این پژوهش، به بررسی و مقایسه مهم ترین چارچوب های نظارتی بر شرکت ها و نهادهای مالی حاضر در بازار سرمایه ایران با سایر کشورهای جهان پرداخته خواهد شد. نتایج بررسی ها نشان می دهد که بازده بورس اوراق بهادار تهران بر حسب ریال عمدتا کم تر از بازدهی می باشد که از بابت نرخ ارز (بر حسب دلار) تعدیل شده است. همچنین با افزایش نرخ ارز و نوسانات مربوط به آن، در بورس اوراق بهادار ایران نیز نوسان بازده سهام بیشتر شده است. به عبارت دیگر، هر گاه نرخ ارز افزایش یافته است به دنبال آن نوسان بازده سهام نیز افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که در کشور آمریکا که ارزش پول ملی آن یعنی دلار از ثبات نسبی برخوردار است، نوسانات نرخ بازده سهام آن کشور نیز متعاقبا کم تر بوده است. همچنین، در اکثر بررسی های بازار های جهانی وجود اثر دوشنبه و اثر آخر هفته مشهود است، در حالی که نتایج مطالعات بازار ایران بعضا متفاوت از سایر بازار هاست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCAR05_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1290712/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فتحی، وحید،1400،مقایسه مهم ترین چارچوب های نظارتی بر شرکت ها و نهادهای مالی حاضر در بازار سرمایه ایران با سایر کشورهای جهان،Fifth Scientific Conference on Applied Research in Science and Technology of Iran،Ilam،https://civilica.com/doc/1290712

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support