ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تشخیص آریتمی های قلبی با استفاده از تصویر زمان- فرکانس سیگنال ECG

Year: 1400
COI: ICTI04_011
Language: PersianView: 84
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا حکمتی - دانشجوی ارشد مهندسی پزشکی، گروه مهندسی پزشکی، دانشکده فنی مهندسی، واحد کازرون، دانشگاه آزاد اسلامی، کازرون، ایران
مهدی تقی زاده - استاد دانشگاه، گروه مهندسی پزشکی، دانشکده فنی مهندسی، واحد کازرون، دانشگاه آزاد اسلامی، کازرون، ایران
امید مهدی یار - استاد دانشگاه، گروه مهندسی پزشکی، دانشکده فنی مهندسی، واحد کازرون، دانشگاه آزاد اسلامی، کازرون، ایران

Abstract:

الکتروکادریوگرام بیشترین کاربرد را در تشخیص آریتمی های قلبی دارد. آریتمی ها بسیار متنوع بوده و به انواع مختلف تقسیم می شوند. ولی در یک تقسیم بندی کلی آریتمی ها یا موجب تعداد ضربان کم قلب می شوند که به آن ها برادیکاردی گفته می شود. یا موجب تعداد ضربان بیشتر از نرمال قلب می شوند که به آن ها تاکیکاردی اطلاق می شود. مطالعات نشان می دهد که حدود ۸۰% از مرگ های ناگهانی نتیجه آریتمی های بطنی است. بنابراین، تشخیص زودرس و دقیق آریتمی ها بسیار مهم و در روند بهبود بسیار موثر است. روش یادگیری عمیق یکی از روش های جدید در تشخیص و تفکیک می باشد که با استفاده از شبکه عصبی کائولوشن انجام می شود و می تواند بیش از ۱۰۰۰ گروه را با صحت و دقت بالا از هم تفکیک کند که یکی از مهمترین معماری در شبکه عصبی کانولوشن معماری AlexNet می باشد. ما در این مقاله با استفاده از سیگنال تک کانال ECG و یادگیری عمیق آریتمی های قلبی را تفکیک نمودیم. در این پایان نامه با استفاده از شبکه عصبی کانولوشن بر مبنای معماری AlexNet با ساختار لایه های تماما متصل fc۸؛ ۱۰۰۰ ویژگی عمیق بدون دخالت دست استخراج شده و در نهایت اریتمی های قلبی را با طبقه بندی کننده های KNN و LDA و NN و SVM به ترتیب با صحت ۶۲.۲۲ و ۵۱.۱۱ و ۲۷.۷۸ و ۹۷.۵۸ درصد از هم تفکیک نمودیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICTI04_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1290758/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حکمتی، زهرا و تقی زاده، مهدی و مهدی یار، امید،1400،تشخیص آریتمی های قلبی با استفاده از تصویر زمان- فرکانس سیگنال ECG،4th National Conference on New Technologies in Electrical and Computer Engineering،https://civilica.com/doc/1290758

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,400
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support