ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک روش تصمیم گیری مبتنی بر تئوری بازی فازی برای زمانبندی تعادل بار پویا در رایانش ابری

Year: 1400
COI: ICTI04_116
Language: PersianView: 112
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ندا امینی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد، گروه کامپیوتر، اصفهان، ایران
ریحانه خورسند - استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد، گروه کامپیوتر، اصفهان، ایران

Abstract:

محاسبات ابری یک فناوری است که بعنوان یک راه حل برای بسیاری از شرکت ها بکار می رود. در واقع به معنای دسترسی و ذخیره منابع در هر نقطه و در هر زمان از طریق شبکه می باشد و به عنوان یک مدل پرکاربرد در دنیای فناوری دارای مجموعه ای از ویژگی هیا مختلف بوده و همینامر موجب شده است تا این تکنولوژی روز به روز در مسیر رشد قرار بگیرد. با افزایش تعداد درخواست های کاربر و معیارهای مختلف در استفاده از منابع ابر، چالش هایی برای مدیریت این درخواست ها و تخصیص بهینه آنها وجود دارد. برای اینکه مدیریت صحیح این منابع از جانب ارائه دهندگان محاسبات ابری صورت گیرد نیاز به متعادل کننده بار است. مطابق با ویژگی های محاسبات ابری کار باید به گره های منابع متفاوت متناظر با استراتژی های مناسب نسبت داده شود. این عمل منجر به بهبود توان عملیاتی، کاهش زمان انتظار، حداقل زمان تکمیل کل و ... خواهد شد. تعادل بار فرایند توزیع بار در میان گره های مختلف است و تضمین می کند که هر منبع محاسباتی به طور منصفانه توزیع شود. در این مقاله، یک الگوریتم زمانبندی وظیفه تطبیق پذیر مبتنی بر تئوری بازی فازی برای زمانبندی تعادل بار پویا در محاسبات ابری پیشنهاد شده است که از ترکیب تئوری بازی و مبحث فازی در محیط ابر استفاده می کند. بطوریکه با استفاده از این روش بتوان در محیط هایی که عدم قطعیت وجود دارد مدیریت صحیحی بر روی تعادل بار، زمان پاسخ و بهره وری سیستم داشت و تعداد کارهای بازگردانده شده به حداقل برسد و کیفیت سرویس بالا برود. روش پیشنهادی با شبیه سازی تائید شده اجرا می شود و نتایج حاصل با روش های زمانبندی قبلی با استفاده از معیارهای عملکرد متفاوت مقایسه می شود. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که روش پیشنهادی، معیارهای کارایی را در مقایسه با الگوریتم های دیگر بهبود می بخشد.

Keywords:

محاسبات ابری , تعادل بار تطبیق پذیر , ماشین مجازی , روش تصمیم گیری تئوری بازی فازی , زمامنبدی تطبیق پذیر

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICTI04_116. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1290863/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امینی، ندا و خورسند، ریحانه،1400،یک روش تصمیم گیری مبتنی بر تئوری بازی فازی برای زمانبندی تعادل بار پویا در رایانش ابری،4th National Conference on New Technologies in Electrical and Computer Engineering،https://civilica.com/doc/1290863

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 419
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support