ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین استراتژیهای ایستا و پویا در ساختمان انرژی صفر شبکه نمونه موردی: ساختمان آکادمی BCA سنگاپور

Year: 1400
COI: BTCONF04_288
Language: PersianView: 34
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

راحله عبدالهی - استادیار، گروه معماری، واحد ممقان، دانشگاه آزاد اسلامی، ممقان، ایران

Abstract:

با توجه به بحران آلودگی محیط زیست و تغییرات اقلیمی از یک سو و وابستگی انسانها به منابع تجدیدناپذیر و افزایش مصرف انرژی از سوی دیگر، اهمیت و ضرورت طراحی و اجرای ساختمانهایی با مصرف انرژی بهینه را به عنوان یک راهکار موثر جهت مقابله با این چالشها را دو چندان می کند؛ چرا که برای دستیابی به پایداری و صرفه جویی انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، ایجاد اینگونه ساختمانها به عنوان راه حل منطقی محسوب می شود که می توانند به کاهش هزینه و مصرف انرژی و کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی کمک کنند و نیز پتانسیل زیادی برای کاهش انتشار کربن دارند. این نوشتار با بررسی ساختمانهای صفر انرژی شبکه (nZEB) که تراز تبادل انرژی سالانه آنها با شبکه صفر است، استراتژیهای اجرای nZEB را در قالب دو دسته استراتژیهای ایستا (طراحی پایدار ایستا و تکنیک صرفه جویی انرژی) و پویا (انرژی تجدیدپذیر و سیستم پشتیبان برای انرژی تجدیدپذیر) معرفی کرد. در این راستا مطالعه حاضر، در ساختمان آکادمی BCA سنگاپور به سیستمها و راه حلهای فعال و غیرفعال بکار رفته در آن پرداخت. در این ساختمان با توجه به شرایط اقلیمی به منظور دستیابی به مصرف انرژی صفر، از اصول طراحی ایستا مثل کاهش انتقال حرارت، افزایش روشنایی روز و افزایش تهویه طبیعی بهره گرفته شده و جهت تکمیل با سیستم های فعال روشنایی مصنوعی موثر، تهویه مکانیکی هوا، سیستم فتوولتائیک یکپارچه و ترکیبی در میان پوشش ساختمان و سیستم کنترلی سنسورها ترکیب شده است، تا ساختمان قادر به تولید تمام انرژی مورد نیاز خود باشد.

Keywords:

ساختمان صفر انرژی شبکه , استراتژی ایستا , استراتژی پویا , ساختمان آکادمی BCA سنگاپور

Paper COI Code

This Paper COI Code is BTCONF04_288. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1291223/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدالهی، راحله،1400،تبیین استراتژیهای ایستا و پویا در ساختمان انرژی صفر شبکه نمونه موردی: ساختمان آکادمی BCA سنگاپور،The 4th National Conference on New Technologies in Architectural, Civil and Urban Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1291223

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 205
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support