ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش نورپردازی در امنیت شهروندان

بررسی نقش نورپردازی در امنیت شهروندان
Year: 1400
COI: HPMECONF02_018
Language: PersianView: 111
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید محمدرضا شهابی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته طراحی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
فائزه سعیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته طراحی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
رسا صفائی نمین - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
فرزاد تات شه دوست - دانشجوی دکترای مهندسی برق کنترل دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
رسول صفائی نمین - دانشجو دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

Abstract:

امنیت فضاهای شهری نقش ویژهای در ارتقای سطر رفتاه اجتماعی شهروندان دارد. امنیت از بنیادی ترین ارکان حیات هر فرد و جامعه است که در اعلامیه جهانی حقوق بشر به عنوان یکی از حقوق اجتماعی انسان و در ردیف آزادی است. آدمی با آن مواجه و اطالعات الزم را از آن دریافت می نماید. محیط های شهری باید مراکزی برای تجمع انسانها و ایجاد تعامالت اجتماعی باشند. بدون شک سطح کیفی منظر شهری در گرایش شهروندان به این بافتها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در همه کتابهای آسمانی و آئین های کهن نور نماد هستی است، نماد پاکی، خلوص و همچنین واسطه ی دیدن، درک و شناخت. این خاصیت که نور خود به تنهایی این چنین قابل حس و لمس است و نیز واسطه ای است برای دیدن و درک پدیده های بی شمار اطراف ونیز مفاهیم عینی و انتزاعی، خصیصه جادویی نور است و شاید راز هستی. نور از آغاز در جهان بوده است و در پایان نور به جای خواهد ماند. اما هیچ کس به درستی نمی داند که نور موج است یا ذره. علم می گوید: هر دو. نور به اندازه ی هوا در زندگی ما اهمیت دارد و ما کمتر به آن توجه می کنیم. امروزه نور برای هر چیزی از جراحی لیزری چشم گرفته تا فن آوری مخابراتی و... بکار می رود. در آینده حتی ممکن است نور، منبع همیشگی و پایدار نیرو برای سفر های طولانی به فضا باشد. آنچه مسلم است که نور ریشه و منشاء تمام چیزهایی است که می بینیم، معهذا اشیاء بدون وجود آن به خودی خود قادر به انتقال پیام نیستند. بسیاری ازافراد هنوز نور را تنها به عنوان عنصر تزئینی می دانند و از این نکته قافل اند که روشن کردن آغاز و اصل ماجرا است. انسان تاثیرپذیر بوده و تابع شرایط است. بخش مهمی از این شرایط در قالب شرایط محیطی به وی تحمیل می شوند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HPMECONF02_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1292032/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شهابی، سید محمدرضا و سعیدی، فائزه و صفائی نمین، رسا و تات شه دوست، فرزاد و صفائی نمین، رسول،1400،بررسی نقش نورپردازی در امنیت شهروندان،Second International Conference on Interdisciplinary Studies in Health Sciences, Psychology, Management and Educational Sciences،https://civilica.com/doc/1292032

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 37,264
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support