ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جبران سازی هارمونیک ها بواسطه عملکرد فیلتر فعال شنت بر پایه کنترلر PID بهینه شده با الگوریتم جستجوی هارمونی

Year: 1400
COI: STCONF04_096
Language: PersianView: 26
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود امیری - دانش اموخته کارشناسی ارشد گروه برق واحد بروجرد دانشگاه ازاد اسلامی بروجرد ایران
محمد محمدی - استادیار، گروه برق واحد بروجرد دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد ایران

Abstract:

اعوجاج ولتاژ در سیستم تابعی از کل جریان های هارمونیکی تزریقس و امپدانس سیستم درهر فرکانس هارمونیکی می باشد. کل جریان های هارمونیکی تزریق شده بستگی به تعداد واندازه مشترکین دارد که تولید هارمونیک جریان می نمایند. در نتیجه روش منطقی برای محدود کردن جریان های هارمونیکی برای هر مشترک، تعیین حدود مجاز جریان های هارمونیکی براساس اندازه ویا مقدار بار هر مشترک می باشد. مشترکین بزرگ تر به خاطر اینکه قسمت بیشتری از بار را مصرف می کنند. امکان بیشتری برای تزریق جریان های هارمونیکی بر سیستم خواهند داشت. به غیر ازاین سیاست محدودساز، فیلترهای پسیو هنگامی که کنار بار هارمونیک را نصب می شوند به طور موثری کار می کنند. از آنجا که فیلتر برای حذف هارمونیکی که در معرض رزونانس قرار دارد. اصولا طراحی می شود لذا فرکانس های رزونانسی باید از فرکانس های هارمونیکی برجسته و هر فرکانس هامونیکی دیگر که توسط بار غیر خطی تولیدمی شود دور نگهداشته شوند بدین منظور هنگام طراحی فیلتر برای حذف یک مولفه از فرکانس هارمونیکی، روی مقدار کمی پایین تر از مولفه ای که قرار است حذف شود تنظیم می شود. در هنگام طراحی فیلتر می بایست به افزایش های احتمالی منابع هامونیکی جریان بار توجه شود زیرا درغیراینصورت افزایش بار و در نهایت افزایش حرارتی و شکست های حرارتی را به دنبال دارد. لذا طراحی یک فیلتر پسیو نیز با مشکلات اصلی مواجه است. از این رو به فیلترهای فعال بیشتر توجه می شود و انتخاب ضرایب کنترل کننده آن می تواند نتایج رضایت بخش تری به ارمغان آورد. این تحقیق به بهینه سازی پارامترهای کنترل کننده PIDاعمال شده به یک فیلتر فعال بر پایه استعمال از روش جستجوی هارمونی می پردازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is STCONF04_096. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1292732/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امیری، مسعود و محمدی، محمد،1400،جبران سازی هارمونیک ها بواسطه عملکرد فیلتر فعال شنت بر پایه کنترلر PID بهینه شده با الگوریتم جستجوی هارمونی،Fourth National Conference on New Technologies in Electrical, Computer and Mechanical Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1292732

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,915
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support