ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رمزنگاری تصویر با استفاده از اپراتورهای مولکول های زیستی

Year: 1400
COI: STCONF04_115
Language: PersianView: 18
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی حبیب زاده خامنه - دانشجوی دکتری مهندسی نرم افزار، دانشکده مهندسی کامپیوتر، واحد نجف آباد ، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف آباد، ایران

Abstract:

در سال های اخیر، حفاظت از اطلاعات در دنیای دیجیتال نقش بسیار کلیدی برجسته ای را در تبادل پیام ها و مبادلات تجاری بر عهده دارد. با توجه به حائز اهمیت بودن این موضوع و ورود به مرحله دیجیتال استفاده از روش های رمزنگاری ضروری به نظر می رسد که میتوان رمزنگاری تصویر را مهم ترین رکن آن دانست. با گسترش سریع محاسبات DNA ، استفاده از فناوری DNA برای رمزگذاری اطلاعات رشد فزاینده ای یافته است. مفهوم استفاده از محاسبات DNA در زمینه رمزنگاری و استگانوگرافی به عنوان یک فن آوری شناخته شده که قادر است به طور کارآمد امنیت را فراهم کند. در این مقاله ، ما به ویژگی ه ا ی بیولوژیکی DNA و قابلیت های آن در رمزگذا ری تصویر می پردازیم. ویژگی های بیولوژیکی DNA باعث بهتر ترکیب شدن پیکسل های تصویر می شود و نیز همبستگی میان پیکسل های مجاور را بسیار کم می کند. تاثیر رمزگذاری با این روش به مراتب بسیار بهتر از رمزنگا ری سنتی است. در این مقاله نخست با مروری به کارهای پیشین و سپس بهتشریح اپراتورهای مولکول های زیستی ( DNA, RNA ) پرداخته و در ادامه به بیان دو مفهوم رمزنگاری و پنهان نگاری و نیز شرح مفصلی از سامانه های رمزنگاری پرداخته شده است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is STCONF04_115. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1292751/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حبیب زاده خامنه، مهدی،1400،رمزنگاری تصویر با استفاده از اپراتورهای مولکول های زیستی،Fourth National Conference on New Technologies in Electrical, Computer and Mechanical Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1292751

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,852
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support