Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

هوش فرهنگی در کارکنان پرستاری: ارتباط آن با تعامل اجتماعی

فصلنامه فرهنگ و ارتقای سلامت، دوره: 5، شماره: 2
Year: 1400
COI: JR_IJHP-5-2_015
Language: PersianView: 60
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

زمینه و هدف: پرستاران به عنوان خط مقدم مراقبت از بیمار باید توانایی برقراری ارتباط با بیماران از فرهنگ های مختلف را داشته باشند. مطالعه حاضر به منظور بررسی رابطه هوش فرهنگی با تعامل اجتماعی در پرستاران شاغل در دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت. روش: این پژوهش مطالعه ای توصیفی همبستگی است که تعداد ۳۵۲ نفر از کادر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهر کرمان در آن شرکت کردند. ابزار مورد استفاده شامل پرسشنامه هوش فرهنگی و تعامل اجتماعی بود، و اطلاعات پس از جمع آوری با استفاده از شاخص های مرکزی و پراکندگی ضریب همبستگی و آزمون های تی و واریانس یکطرفه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته ها: نتایج به دست آمده نشان داد که میانگین نمره هوش فرهنگی کادر پرستاری ( ۲۲/۲۳ ±)۸۳/۷۹و در حد متوسط بوده است. میانگین نمره تعامل اجتماعی آنان (۷۱/۶ ±)۷۹/۱۸ و در سطح پایینی بوده است. همچنین بین میانگین نمره هوش فرهنگی و تعامل اجتماعی کادر پرستاری رابطه مثبت و معناداری وجود داشته است. (۰۰۱/۰P <). بنابراین پرستارانی که هوش فرهنگی بیشتری داشتند نمره تعامل اجتماعی نیز در آن ها بالاتر بود. همچنین در نتایج این پژوهش مشخص شد که نمره کلی هوش فرهنگی و تعامل اجتماعی در مردان بالاتر از زنان بود. نتیجه گیری: با توجه به نتایج حاصل از پژوهش برنامه ریزی و انجام مداخلات حین خدمت و توجه بیشتر در طول تحصیل برای افزایش هوش فرهنگی و تعامل اجتماعی دانشجویان ضروری به نظر می رسد، که می تواند بر ارتباط بین بیمار و پرستار تاثیرگذار بوده و در نتیجه مراقبت با کیفیت بالاتری ارائه شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJHP-5-2_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1297410/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهاءالدینی، فاطمه و رشیدی نژاد، معصومه و جهانی، یونس و اقبالی، طیبه و عزیززاده فروزی، منصوره،1400،هوش فرهنگی در کارکنان پرستاری: ارتباط آن با تعامل اجتماعی،https://civilica.com/doc/1297410

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support