Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیشنهاد الگوی بیشترین مشارکت نخبگان به منظور دستیابی به مرجعیت علمی

Year: 1400
COI: JR_IJHP-5-1_006
Language: PersianView: 50
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

زمینه و هدف: هدف این مطالعه بررسی نقش استعدادهای درخشان و نخبگان در دستیابی به مرجعیت علمی و پیشنهاد الگوی مشارکت حداکثری نخبگان در نیل به مرجعیت علمی می باشد. روش: در این مطالعه از استراتژی مرور نقادانه کارنول و دالی (Carnwell and Daly) استفاده شد. به منظور یافتن منابع و مطالعات مرتبط، در داده پایگاه های معتبر علمی مانند: سایت های SID، Google، Google Scholar، Scopus، Iran Medex، و Web of Science در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ ترکیبی از کلمات کلیدی نخبه، استعداد درخشان، مدیریت نخبه، مرجعیت علمی جستجویی جامع به دو زبان فارسی و انگلیسی انجام شد. متون توسط پژوهشگران به طور مستقل مورد بررسی قرار گرفتند. از مجموع ۴۰ مقاله به دست آمده، براساس معیارهای ورود و خروج و حذف مطالعات تکراری ۸ مقاله که مرتبط با هدف مطالعه بودند ارزیابی شدند. یافته ها: یافته های این مطالعه در سه تم محتوایی ۱) نقش های نخبگان، ۲) فرایند مدیریت نخبگان، ۳) تقسیم بندی وظایف در فرآیند مدیریت نخبگان، ارایه شده است. نقش های خبرگان شامل سه نقش فرودستی، میان دستی و فرادستی (Subordinates roles) معرفی گردیده است؛ که در تم مدیریت نخبگان موثرترین عوامل و در بخش تقسیم بندی وظایف، به وظایف هر یک از نهادها در فرایند مدیریت نخبگان پرداخته شده است. نتیجه گیری: تحقق مرجعیت علمی در جمهوری اسلامی ایران مستلزم وجود نظام ها، فرآیندها و ساختارهایی است که نخبگان بتوانند در حوزه های راهبردی کشور ایفاکننده نقش های مختلف خود از جمله نقش های فرادستی باشند، و جامعه نیز از حضور ایشان منتفع گردد؛ در این مقاله بر اهمیت دارا بودن برنامه هایی رسالت محور، تمایزیافته و کلان در هر یک از نهادهای حاکمیتی برای توسعه صلاحیت های نخبگانی افرادی که دارای استعدادهای برتر هستند، تاکید گردیده و همچنین با ارایه الگویی مشخص به تمهیدات لازم جهت هدایت نخبگان به نقش های تعیین کننده اشاره شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJHP-5-1_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1297417/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یزدانی، شهرام و دشتی رحمت آبادی، مرضیه و حسینی ابرده، مریم و حق دوست، علی اکبر،1400،پیشنهاد الگوی بیشترین مشارکت نخبگان به منظور دستیابی به مرجعیت علمی،https://civilica.com/doc/1297417

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support