ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش معماری پایدار در طراحی هتل ها

Year: 1400
COI: ENGGCONF06_059
Language: PersianView: 42
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

رضا میرزائی - استادیار معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند
مهسا کوهی نقندر - دانشجو ارشد معماری موسسه غیرانتفاعی خاوران مشهد

Abstract:

توسعه پایدار از اصول پیشرفت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی در جهان محسوب می شود و به دلیل نقشی که گردشگری می تواند در این زمینه ایفا نماید، لزوم و ضرورت توجه به گردشگری پایدار حائز اهمیت فراوان است. گردشگری پایدار قادر است در جهت دستیابی به توسعه پایدارراهکارهایی را ارائه کند. یکی از این راهکارها معماری است. معماری پایدار از عواملی است که م یتواند سبب افزایش جذب گردشگر شده وهمچنین به پایداری گردشگری در مناطق مختلف کمک کند.در سرتاسر دنیا، به دلیل وجود مشکلاتی اعم از مصرف بی رو یه انرژی و هزینه های اقتصادی بالای آن، افزایش میزان آلودگی و غیره، بهره گیری از تکنولوژی های معماری پایدار به ویژه ایجاد ساختمان های سبز و بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر خورشید در جهت کاهش مصرف انرژی، اهمیت زیادی پیدا کرده است. در صورتی که از هتل ها و اقامتگاه هایی با استفاده از الگوی معماری پایدار استفاده شود، ارتباط موثری میان گردشگران و محیط پیرامون برقرار شده که هم به پایداری محیط زیست منطقه کمک خواهد کرد و هم سبب پایداری ساختمان ها و مراکز اقامت ی می شود.طراحان این ساختمان ها، به دنبال فرآیندی در افزایش کیفیت ساختمان می باشند که در آن ساختمان ها و مکان قرار گیری آنها به نحوی از انرژی، آب و مصالح استفاده میکنند که کمترین تاثیرات منفی را رو ی سلامت انسان و ومحیط داشته باشند. در این راستا از شیوه هایی چون بام های سبز، انرژی خورشیدی، دیوار ترومب وصفحات فتوولتاییک میتواند در جهت کاهش مصرف انرژی وکاهش تاثیرات مخرب زیست محیطی ساختمان ها کمک زیادی نمایند. از ویژگی های منحصر به فرد این طرح تلفیق طبیعت با فضای درون هتل می باشد که محیطی دلنشین و با نشاط برای گردشگران فراهم میکند. رویکرد معماری سبز در طراحی هتل ها منجر به حفظ منابع انرژی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست نیز می گردد.پژوهش حاضر با روش توصیفی-تحلیلی و با محوریت معماری پایدار در هتل ها و مراکز اقامتی پیش رفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENGGCONF06_059. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1298926/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزائی، رضا و کوهی نقندر، مهسا،1400،بررسی نقش معماری پایدار در طراحی هتل ها،6th International Conference on Interdisciplinary Researches in Civil Engineering, Architecture and Urban Management in 21st Century،Tehran،https://civilica.com/doc/1298926

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,513
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support