ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی یک چاه حرارتی نوین برای بهبود عملکرد حرارتی کوپلینگ هیدرودینامیکی با استفاده از ماده FGM

Year: 1400
COI: MECHAERO06_086
Language: PersianView: 59
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدامین بابازاده - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه قم ، قم، ایران
مجتبی بابالهی - استادیار، گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه قم، قم، ایران
مهدی سعادت فر - استادیار، گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه قم، قم، ایران

Abstract:

کوپلینگ های هیدرودینامیکی دستگاه هایی هستند که برای انتقال توان از موتورهای الکتریکی به تجهیزات دواراستفاده می شوند. به دلیل استفاده مداوم از روغن در این تجهیزات، دمای روغن افزایش یافته و خاصیت خود را از دستمی دهد. استفاده از یک سیستم خنک کاری مناسب که بتواند دمای روغن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، می تواندتاثیر مثبت بسیار مهمی بر عملکرد کوپلینگ هیدرودینامیکی داشته باشد. در این مقاله، یک چاه حرارتی جدید متشکل ازفین ها یی از جنس ماده FGM با ضخامت متغیر، برای خنک کاری خارجی مجموعه کوپلینگ هیدرودینامیکی پیشنهادشده است. بنابراین در گام نخست، معادله تعا دل انرژی برای کوپلینگ هیدرودینامیکی نوشته می شود و وابستگی بیندمای روغن کوپلینگ و اتلاف حرارتی ایجاد شده در چاه حرارتی بررسی می شود. سپس برای تحلیل عملکرد چاه حرارتیپیشنهادی، معادله دیفرانسیل حرارتی مربوط به فین های نصب شده به دست می آید. به واسطه عملکرد دوار کوپلینگهای هیدرودینامیکی، ضریب همرفت حرارتی، تابعی از دما و مکان خواهد بود. به همین دلیل، معادله دیفرانسیل نهایی بهفرم غیرخطی خواهد بود. به منظور حل تحلیلی معادله، از روش تحلیلی شناخته شده ای به نام روش تبدیل دیفرانسیلیاستفاده شده است و به منظور صحت سنجی نتایج به دست آمده ، از روش المان محدود، به عنوان روش عددی بهره گیریشده است. در گام بعدی، پارامترهای موثر بر عملکرد چاه حرارتی و مجموعه کوپلینگ هیدرودینامیکی بررسی شده اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MECHAERO06_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1299260/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابازاده، محمدامین و بابالهی، مجتبی و سعادت فر، مهدی،1400،طراحی یک چاه حرارتی نوین برای بهبود عملکرد حرارتی کوپلینگ هیدرودینامیکی با استفاده از ماده FGM،6th national Conference on Mechanical and Aerospace Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1299260

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,082
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support