ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر حل مسائل تصمیم گیری چند هدفه پیوسته با روش های تعاملی

Year: 1400
COI: EINB04_013
Language: PersianView: 60
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محدثه نادرشاهی - استادیار، گروه مهندسی صنایع، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران

Abstract:

در این مقاله ابتدا روش های توسعه یافته برای حل مسائل تصمیم گیری چند هدفه پیوسته و کاربردهای آن ها مورد بررسی قرار گرفته است. گستردگی و تنوع ین روش ها توسعه یک رویکرد سیستماتیک به منظور تحلیل این روش ها با یک نگرش کل گرا را ضروری ساخته است. رایج ترین روش برای دسته بندی این روش ها، جنبه های بنیادی منسوب به الگوریتم آن ها و مفروضات اصلی در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. در میان این تعداد روش، روش هایی که در این حوزه غالب هستند و ماهیت های فلسفی و تئوریک موضوع را شکل داده اند و اساسا با روش های دیگر متفاوت هستند، الویت قرار گرفته اند. با بررسی سابقه مطالعات این حوزه مشاهده می شود که دسته بندی این روش ها به دوطریق متفاوت رایج تر است: دسته بندی روش ها بر طبق سبک تعامل یا مطابق با جنبه فنی الگوریتم آن ها.. تمرکز این مقاله نیز بر روی روش های تعاملی در حل مسائل MOP می باشد، بدین منظور انتشارات این حوزه مورد بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که توجه این مطالعه بر روی روش هایی که در این حوزه غالب تر بوده اند و ماهیت تئوریکی و فسلفی این حوزه را پوشش داده اند، بوده است و به جای تمرکز بر جزییات روش ها، به جنبه های اساسی آن ها پرداخته شده است وچارچوب های کلی نمایش داده شده است.

Keywords:

مسائل تصمیم گیری چند هدفه , روش های تعاملی , تابع مطلوبیت

Paper COI Code

This Paper COI Code is EINB04_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1302607/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نادرشاهی، محدثه،1400،مروری بر حل مسائل تصمیم گیری چند هدفه پیوسته با روش های تعاملی،Fourth National Conference on Entrepreneurship and Industrial Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1302607

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 58,225
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support