ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی شان نزول های مشهور آیات اولیه سوره معارج

Year: 1400
COI: RELIGI05_107
Language: PersianView: 65
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اصغر شعاعی - استادیار دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
سیدایثار حسن شاه - دانشجوی دکتری دانشگاه جامعه الوصطفی العالمیه

Abstract:

در تفاسیر اسلامی درباره آیات اولیه سوره معارج که درباره عذاب حتمی و فوری خداوند صحبت می کنند که براثر درخواست فرد با گروهی بر آنان نازل شد. در گ ونه شان نزول ذکر شده است. بر اساس یکی از آن ها، فرد مورد ابتلای این عداب الهی یکی از افراد مشترکان عرب بوده است که تحقق آن عذاب الهی نیز به صورت کشته شدن فجیع او در جنگ بدر بوده است؛ اما بر اساس شان نزول دیگر، آیات مذکور در رابطه با اعلان ولایت امام علی علیه السلام در غدیر عم و انکار آن توسط شخصی از منافقان و در نتیجه آن درخواست عذاب الهی و نازل شدن آن بر شخص مذکور می باشند. مستند هر دو شان نزول مذکور روایات آمده در این زمینه هستند. در مقاله حاضر که با روش توصیفی و تحلیلی صورت پذیرفته است، با بررسی سندی و محتوایی هر دو گونه روایات این نتیجه به دست آمده است که روایات شان نزول دوم از جهت سند و دلالت نه تنها ضعف ندارند بلکه از جهاتی همچون کثرت احادیث، نقل مخالفین، موافقت با مضمون آیات و ... نسبت به روایات مقابل که از ضعف های زیاد سندی و دلالتی برخوردار هستند، قوی تر و نزدک به واقع و حقیقت هست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RELIGI05_107. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1306924/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شعاعی، علی اصغر و حسن شاه، سیدایثار،1400،بررسی تطبیقی شان نزول های مشهور آیات اولیه سوره معارج،5th International Conference on Islamic Science, Religious Research and Law،Tehran،https://civilica.com/doc/1306924

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,585
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support