ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

قابلیت های نمایشی داستان لیلی و مجنون نظامی

Year: 1400
COI: NCTCC01_037
Language: PersianView: 45
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرجس تفضلی - کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی،دانشگاه آزاد فیروزآباد ،فارس

Abstract:

غنا در لغت به معنای سرود، نغمه و آواز خوش است و اثری که احساسات انسان را به نمایش می گذارد، می توان به عنوان اثری غنایی به حساب آورد. یکی از قله های ادبیات غنایی ایران، نظامی گنجوی است که در منظومه های خود عشق و سوز و گداز عاشقانه را به شکلی زیبا برای خواننده به تصویر می کشد. یکی از آثار نظامی، لیلی و مجنون است که داستان در واقع ریشه در داستان های فولکلور و داستان های کهن اعراب دارد. نظامی در منظومه لیلی و مجنون به زیبایی به خلق صحنه های عاشقانه می پردازد و این امر آثار او را به نمایشی زنده نزدیک کرده است. در این مقاله برآنیم که به قابلیت های نمایشی منظومه ی لیلی و مجنون نظامی گنجوی بپردازیم و جنبه های نمایشی این اثر را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. هدف از این کار در مرتبه نخست، شناخت عناصر نمایشی این اثر و در مرتبه بعد فراهم آوردن امکان استفاده از این اثر، در اقتباس ها و آثار داستانی و نمایشی جدید است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCTCC01_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1307770/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تفضلی، نرجس،1400،قابلیت های نمایشی داستان لیلی و مجنون نظامی،National Conference on Theater and cultural communication،Shiraz،https://civilica.com/doc/1307770

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 826
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support