ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عناصر نمایشی کرم هفتواد

Year: 1400
COI: NCTCC01_040
Language: PersianView: 50
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد قاسمی - کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی، موسسه آموزش عالی هنر شیراز
سارا رضاپور - استادیار زبان و ادبیات حماسی، موسسه آموزش عالی هنر شیراز

Abstract:

فولکور و اسطوره یکی از بسترهای فرهنگی مهم جهان را تشکیل می دهند. ایران نیز با توجه به پیشینه فرهنگی کهن خود میراث ادبی پرباری در دل دارد که با رویکردهای گوناگون قابل تحلیل و بررسی است. بسیاری از این آثار دارای بار دراماتیک و وجه روایی اند و به همین دلیل می توانند یکی از غنی ترین گنجینه های محتوایی آثار نمایشی محسوب شوند؛ با بررسی این دست آثار و برآورد ظرفیت های نمایشی آنها می توان به تولید آثار نمایشی و شناسایی فرهنگ و بوم ایرانی پرداخت. کرم هفتواد یکی از اسطوره های معروف ایران است که ساختار روایتی آنرا طرحی تشکیل می دهد که در غالب داستان های کهن ایران دیده می شود و جنبه نمایشی قوی نیز دارد. هدف از این این پژوهش، شناسایی جنبه های نمایشی این اسطوره و فراهم آوردن امکان استفاده از دیگر متون اسطوره ای و فولکلور در اقتباس های نمایشی است؛ به منظور دستیابی به این هدف، عناصر نمایشی در این اثر از منظر شخصیت شناسی، موقعیت نمایشی، بزنگاه، تعلیق و بحران بررسی شده اند. تحلیل محتوایی اسطوره کرم هفتواد حاکی از آن است که برخی وجوه دراماتیک در این اثر نمودی برجسته دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCTCC01_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1307773/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قاسمی، محمد و رضاپور، سارا،1400،عناصر نمایشی کرم هفتواد،National Conference on Theater and cultural communication،Shiraz،https://civilica.com/doc/1307773

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 69
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support