ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سرمایه‎ی اجتماعی و تاثیر آن بر رشد صنعتی از طریق بهبود نوآوری و فناوری

Year: 1392
COI: JR_JTET-48-1_010
Language: PersianView: 22
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالقاسم مهدوی - دانشیار دانشکده ی اقتصاد دانشگاه تهران
حمید عزیزمحمدلو - استادیار دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

Abstract:

سرمایه‎ی اجتماعی از طریق مکانیسم های متفاوتی قادر است رشد بنگاه‎های صنعتی را بهبود بخشد. در این مقاله بهبود فناوری به عنوان یکی از این مکانیسم ها در نظر گرفته شده و چگونگی نقش آفرینی سرمایه‎ی اجتماعی در رشد صنعتی از طریق آن به طور نظری و تجربی مورد آزمون و تحلیل قرار گرفته است. نتایج برآوردها در چارچوب روش هم‎گرایی و با استفاده از داده های اقتصاد ایران طی دوره ی ۱۳۸۵-۱۳۴۵ حاکی از آن است که سرمایه‎ی اجتماعی قادر است در بلندمدت و هم چنین در کوتاهمدت بر بهبود فناوری در بخش صنعت تاثیر معنی داری داشته باشد. از طرف دیگر با توجه به این که رشد صنعتی نیز به طور مثبت تحت تاثیر عامل فناوری قرار می گیرد، این طور استنباط می‎شود که نوآوری به عنوان یکی از مکانیسم هایی است که به واسطه ی آن سرمایه‎ی اجتماعی منجر به تقویت رشد صنعتی می شود، بنابراین به منظور تسریع فرایند بهبود فناوری مورد نیاز بنگاه‎های صنعتی جهت رشد بالاتر، تقویت سرمایه‎ی اجتماعی در سطوح مختلف خرد، میانی و کلان به عنوان یک عامل تعیین کننده و پیش شرط اساسی محسوب می‎شود. طبقه بندی JEL: O۳, M۱۴, D۷۱

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JTET-48-1_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1309372/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدوی، ابوالقاسم و عزیزمحمدلو، حمید،1392،سرمایه‎ی اجتماعی و تاثیر آن بر رشد صنعتی از طریق بهبود نوآوری و فناوری،https://civilica.com/doc/1309372

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 72,847
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support