ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی شک درنظام فکری دکارت

Year: 1400
COI: ICCA03_078
Language: PersianView: 74
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا پاک سیرت - دانشجویی دکتری فلسفه دانشگاه تهران
امین کارگر - دانشجویی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فسا

Abstract:

شک، تنها بستری را برای رسیدن اندیشند دکارتی به مبنایی یقینی فراهم می آورد تا او بتواند عمارت جدید معرفتی مدنظر خویش را بر این مبنا پی بیفکند. درواقع، دکارت از شک بهره می گیرد تا به یاری آن بتواند راه را برای کاربست روش تحلیل در حوزه مابعدالطبیعه هموار سازد. دکارت به رغم اینکه در روزگار خود و حتی بعدها متهم به شکاکیت بوداصلا شکاک نبود؛ بلکه او شک را همچون وسیله ای برای غایتی به کار میبرد. او هرکجا از فلسفه ومابعد الطبیعه حقیقی سخن میگوید مخاطب را به پاکسازی ذهن از هرچه که میشود کمترین تردیدی در آن کرد، فرامیخواند .آنچه باید به آن توجه داشته باشیم این است که شک و شکاکیت تنها تا مرحلهای کار آیی دارد که ما به کمک آن به مبنای مستحکمی برسیم و از آن به بعد به یاری روش تحلیل است که باید شروع به ساختن یک بنای معرفتی استوار کرد. این مقاله در پی آن است تا با و موضوع تحقیق قرار دادن شک در فلسفه دکارت و با نگاهی تحلیلی و فلسفی به آرا و آثار وی، ابعاد مختلف و شبکه ای را که دکارت در فلسفه خود بر محور نظریه شک تنیده است، مطرح می سازد. ازاین رو، به مولفه های متعدد در نظریه شک از قبیل تعریف، وجود، مراتب، اقسام ...میپردازد نشان دهیم برخلاف آنچه رایج است شک، نه روش دکارت؛ بلکه راهکاری است که او آن را برای ا عمال روش خود که همانا روش تحلیل است، در کار می آورد...

Keywords:

دکارت , مولفه های شک دکارتی , روش , شک

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCA03_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1310411/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاک سیرت، زهرا و کارگر، امین،1400،بررسی شک درنظام فکری دکارت،3rd International Conference on Jurisprudence, Law and Religious Research،https://civilica.com/doc/1310411

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,580
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support