ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر گرایش زنان و دختران به گروه تروریستی-تکفیری داعش و راهکار های پیشگیری از آن

Year: 1400
COI: ICCA03_081
Language: PersianView: 195
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرضیه شفقت - کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی ، پردیس بین الملل دانشگاه تهران

Abstract:

مقاله حاضر به بررسی عوامل موثر بر گرایش زنان و دختران به گروه تروریستی-تکفیری داعش و راهکار های پیشگیری از آن پرداخته است.این مقاله با هدف کاربردی و با شیوه توصیفی-تحلیلی انجام شد و برای جمع آوری اطلاعات از روش کتابخانه ای با استفاده از مصاحبه های زنان و دختران مبارز داعشی که توسط سازمان ملل،پژوهشگران و رسانه ها انجام شده بود بهره گرفته است . نتایج تحقیقات نشان دهنده آن است که با وجود اینکه مجموعه ای از انگیزه ها برای جذب زنان و دختران وجود دارد ، ولی ایدئولوژی مهمترین انگیزه برای گرایش زنان و دختران به این گروه تروریسیتی-تکفیری است.اکثر زنان و دخترانی که در این تحقیق به آنها اشاره شده است ، نوجوانان و جوانانی بوده اند که به راحتی تحت تاثیر عقاید افراطی مورد دستکاری ذهنی قرار گرفته اند. فارغ از همه انگیزه ها و اهداف زنان و دخترانی که به این گروه پیوستند ، مسئله مهم این است که دولت ها و سازمان های بین المللی باید به دنبال راهکارهایی باشند تا در آینده ازگسترش این پدیده جلوگیری کنند چرا که تاریخ نشان داده است همیشه بعد از سقوط گروهی آشوبگر ، گروه تازه ای تشکیل میشود و اگر ما بخواهیم چنین چرخه ای را متوقف کنیم باید علت آن را ریشه یابی کنیم .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCA03_081. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1310414/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفقت، مرضیه،1400،بررسی عوامل موثر بر گرایش زنان و دختران به گروه تروریستی-تکفیری داعش و راهکار های پیشگیری از آن،3rd International Conference on Jurisprudence, Law and Religious Research،https://civilica.com/doc/1310414

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 72,902
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support