ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پایداری استاتیکی سد بوستان بر اساس پایش عملکرد ابزار دقیقه ای ژئوتکنیکی و نتایج عددی حاصل از روش المان محدود

Year: 1400
COI: CEIS01_055
Language: PersianView: 22
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدتقی میردیلمی - کارشناسی ارشد عمران- ژئوتکنیک، دانشگاه گلستان، دانشکده فنی و مهندسی گرگان.
علیرضا طبرسا - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه گلستان، دانشکده فنی و مهندسی گرگان.
سیدعلی اصغر حسین زاده - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه گلستان، دانشکده فنی و مهندسی گرگان.

Abstract:

در این مقاله، به بررسی پایداری سد بوستان استان گلستان با استفاده از داده های ابزار دقیق پرداخته شده است. در ابتدا داده های ثبت شده با ابزار دقیق جمع آوری و سپس پایداری سدها توسط آنها کنترل گردید. سپس به منظور بررسی پایداری شیروانی، بدنه سد بوستان به صورت عددی در محیط نرم افزار SLOPE/W که زیرمجموعه ای از نرم افزار جامع GeoStudio است، مدلسازی شد. بر اساس نتایج به دست آمده از تحلیل عددی و مقایسه آن با اعداد ثبت شده توسط ابزار دقیق میتوان بیان کرد فشار آب منفذی در بدنه با گذر زمان و در دوره بهره برداری افزایش یافته تا اینکه بعد از رسیدن به عدد ۷۰MPa ثابت مانده است. همچنین مقدار تراوش از بدنه سد در حالت با پوشش زهکش فعال به طور قابل ملاحظه ای کمتر از تراوش در سد خاکی بدون زهکش مناسب است ضمنابیشینه جابجایی قائم مربوط به تاج سد بوده که با در نظر گرفتن تراز کف آن به عدد ۱۰۰ میلیمتر رسیده است که نشان دهنده همخوانی بالای مدل عددی ساخته شده با مقادیر قرائت شده توسط ابزار دقیق و انطباق مناسب آن با واقعیت است. به طور کلی، نتایج به دست آمده نشاندهنده این است که سد بوستان در شرایط مطلوب پایداری قرار دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEIS01_055. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1311111/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میردیلمی، سیدتقی و طبرسا، علیرضا و حسین زاده، سیدعلی اصغر،1400،بررسی پایداری استاتیکی سد بوستان بر اساس پایش عملکرد ابزار دقیقه ای ژئوتکنیکی و نتایج عددی حاصل از روش المان محدود،First National Conference on Civil Engineering, Intelligent Development and Sustainable Systems،Gorgan،https://civilica.com/doc/1311111

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,692
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support