ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

همگامی تصویرسازی با متن کتاب فارسی پایه ی چهارم ابتدایی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

Year: 1400
COI: ICLP06_086
Language: PersianView: 84
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غزاله آقائی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی تصویرسازی
محمدجعفر سلیم زاده - مربی گروه ارتباط تصویری، دانشکده ی هنر، دانشگاه نیشابور

Abstract:

تصویرسازی علمی-آموزشی یکی از شاخه های تصویرسازی است که هدف آن تقویت امر آموزش و یادگیری است. از آنجا که این تصاویر به طور مستقیم در خدمت دانش آموزان و معلمان قرار میگیرند؛ از این رو بررسی تطابق و درستی آنها با متن در ضمن مباحث زیبایی شناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هدف از این پژوهش بررسی میزان همگامی تصویرسازی با متن کتاب فارسی پایه ی چهارم ابتدایی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ است و سوال اصلی پژوهش این است که تصویرسازی های کتاب کتاب فارسی چهارم ابتدایی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا چه میزان با محتوای آن همگام است؟ جامعه ی مورد مطالعه این پژوهش کاربردی، کتاب فارسی چهارم ابتدایی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ است که ۵ درس از این کتاب، به صورت تصادفی به عنوان نمونه ی پژوهش انتخاب شده است. برای گردآوری اطلاعات، در بخش کمی ۵ پرسشنامه ی ساختار یافته بر اساس اسناد بالادستی آموزش و پرورش تهیه گردید که در آن بر اساس شش شاخصه ی مشترک میان تصویر و متن، میزان تبعیت تصویر از محتوا مورد ارزیابی قرار گرفت. برای بخش کیفی نیز همان ۵ درس بر اساس شاخصه های یاد شده تحلیل گردید و در پایان ۲ درس در قالب پرسشنامهه ای نیمه ساختار یافته با تصویرگران متخصص مصاحبه شد. داده های کمی از طریق نرم افزار spss تحلیل شد و پایایی بخش کمی به ۰/۸۳ رسید. برای پایایی بخش کیفی نیز از نظارت مستقیم استاد و مصاحبه با تصویرگران به عنوان تحلیل گر ثانوی استفاده شد. جامعه ی آماری شامل ۱۹۷ نفر از معلمان و دانش آموزان استان خراسان رضوی در پایه های چهارم دبستان هستند. نتایج نشان داد که تصویرسازی های کتاب فارسی پایه ی چهارم ابتدایی در بخش کمی ۵۳/۵ درصد مطابقت داشته و در بخش کیفی میزان همگامی این تصاویر با متن درسها متوسط-ضعیف بوده است. این نتیجه بیانگر این است که تصویرسازان حوزهی آموزش توجه لازم به رابطه ی تصویر با متن نداشته اند و در بعضی موارد تصویرسازی دروس بر اساس سلیقه ی شخصی صورت گرفته است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICLP06_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1312040/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آقائی، غزاله و سلیم زاده، محمدجعفر،1400،همگامی تصویرسازی با متن کتاب فارسی پایه ی چهارم ابتدایی ۱۴۰۰-۱۳۹۹،Sixth International Conference on Language, Literature, History and Civilization،https://civilica.com/doc/1312040

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support