ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثربخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر افزایش شفقت به خود و کاهش احساس تنهایی در زنان مبتلا به سرطان سینه

اثربخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر افزایش شفقت به خود و کاهش احساس تنهایی در زنان مبتلا به سرطان سینه
Year: 1400
COI: ICISME01_042
Language: PersianView: 59
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

طاهره گلستانی بخت - استادیار گروه روانشناسی، دانشگاه پیام نور، پاکدشت، ایران.
فریما صهبا - دانشجوی کارشناسی ارشد، رشته روانشناسی عمومی، دانشگاه پیام نور، پاکدشت، ایران.
زهرا علی بخشی - استادیار گروه روانشناسی، دانشگاه پیام نور، پردیس، ایران

Abstract:

هدف: پژوهش حاضر با هدف بررسی تعیین اثربخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر افزایش شفقت به خود و کاهش احساس تنهایی در زنان مبتلا به سرطان سینه انجام شد. روش پژوهش: پژوهش حاضر از نوع شبه آزمایشی و با طرح پیش آزمون-پس آزمون و پیگیری ۶ هفته ای با گروه کنترل بود. نمونه پژوهش شامل ۳۰ نفر از زنان مبتلا به سرطان سینه بود که در دو گروه آزمایش و کنترل (هر گروه ۱۵ نفر) گمارده شدند. گروه آزمایش به مدت ۸ جلسه ۹۰ دقیقه ای تحت مداخلات درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد قرار گرفت و گروه کنترل مداخله ای را دریافت نکرد. برای گردآوری داده ها از پرسش نامه های شفقت به خود رائس و همکاران ۲۰۱۱ و احساس تنهایی راسل، پپلا و فرگوسن ( ۱۹۷۸ ) استفاده شد و برای آزمون فرضیه های پژوهش از آزمون تحلیل واریانس اندازه گیری های مکرراستفاده گردید. یافته ها: با توجه به میزان F=۱/۳۳۳ در متغیر شفقت به خود و احساس تنهایی F=۱۰۶/۲۵۴، میتوان اینگونه بیان کرد که میان گروه آزمایش و کنترل در پس آزمون و پیگیری تغییرات معناداری مشاهده می شود. نتیجه گیری: بر مبنای نتایج میتوان نتیجه گرفت که درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد موجب افزایش شفقت به خود و کاهش احساس تنهایی زنان مبتلا به سرطان سینه شده و استفاده از این روش برای افزایش متغیرهای فوق سودمند به نظر می رسد.

Keywords:

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد , شفقت به خود , احساس تنهایی , سرطان سینه

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICISME01_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1312125/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گلستانی بخت، طاهره و صهبا، فریما و علی بخشی، زهرا،1400،اثربخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر افزایش شفقت به خود و کاهش احساس تنهایی در زنان مبتلا به سرطان سینه،First National Conference on Management, Psychology and Behavioral Sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/1312125

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 61,361
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support