Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

همانژیواندوتلیال کبدی مادرزادی در همراهی با پلی هیدروآمنیوس خفیف مادر در زمان بارداری: یک گزارش مورد

مجله زنان، مامایی و نازایی ایران، دوره: 24، شماره: 8
Year: 1400
COI: JR_IJOGI-24-8_011
Language: PersianView: 23
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

دکتر مرضیه لطفعلی زاده - دانشیار گروه زنان و مامایی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران.
دکتر حبیبه احمدی - دستیار تخصصی زنان و مامایی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران.

Abstract:

مقدمه: همانژیوم کبدی در دوران نوزادی یک توده خوش خیم است که می تواند با عوارض تهدید کننده حیات مانند نارسایی قلبی با برون ده بالا، ایجاد سندرم کازاباخ مریت یا هیدروپس همراه باشد. در مواردی که علل دیگر جنینی، مادری و جفتی برای پلی هیدروآمنیوس وجود نداشته باشد، باید به فکر همانژیوم کبدی بود. در این گزارش یک مورد بزرگ همانژیواندوتلیومای کبدی نوزادی عارضه دار شده با پلی هیدروآمنیوس خفیف مطرح می شود که با مداخله و درمان به موقع سبب بهبود شیرخوار گردید. معرفی بیمار: بیمار خانم ۳۵ ساله بارداری دوم با سابقه یک بار سزارین قبلی بود که با شروع پلی هیدروآمنیوس خفیف در هفته ۲۷ بارداری مراجعه کرد و برای جنین تشخیص توده کبدی هیپو اکو و هتروژن حاوی کانون های ریز اکوژن کلسیفیه به ابعاد ۶۱*۵۶ میلی متر در خلف لوب راست کبد داده شد. در ۳۶ هفته بارداری سزارین برنامه ریزی شده انجام شد و پس از بررسی­ها و تصویربرداری های لازم، نوزاد تحت جراحی قرار گرفت و توده مذکور جراحی شد و در گزارش پاتولوژی Hepatic Hemangioendothelioma به تایید رسید و به علت وجود رزیدو، تحت درمان با اینترفرون قرار گرفت. در پیگیری نوزاد کاملا بهبود یافته و رشد و تکامل طبیعی داشت. نتیجه گیری: در صورت تشخیص پلی هیدروآمنیوس و توده اکوژن با منشا احتمالی در کبد جنین باید همانژیومای کبدی مدنظر قرار گیرد و برای جلوگیری از وقوع عوارض شدید قلبی عروقی، بررسی بالینی و در صورت لزوم مداخله زودرس انجام گیرد و جهت جلوگیری از عوارض شدید نوزادی به محض رسیده شدن ریه های جنین، اقدام به ختم بارداری شود و اقدامات اورژانس بلافاصله بعد از زایمان انجام گیرد. به دلیل اینکه بسیاری از موارد این تومور قابل درمان هستند که در این موارد می بایست آمادگی لازم را داشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJOGI-24-8_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1313214/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لطفعلی زاده، دکتر مرضیه و احمدی، دکتر حبیبه،1400،همانژیواندوتلیال کبدی مادرزادی در همراهی با پلی هیدروآمنیوس خفیف مادر در زمان بارداری: یک گزارش مورد،https://civilica.com/doc/1313214

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • Boon LM, Burrows PE, Paltiel HJ, Lund DP, Ezekowitz RA, ...
  • Burrows PE, Laor T, Paltiel H, Robertson RL. Diagnostic imaging ...
  • Mueller BU, Mulliken JB. The infant with a vascular tumor. ...
  • Golan A, Wolman I, Sagi J, Yovel I, David MP. ...
  • Many A, Hill LM, Lazebnik N, Martin JG. The association ...
  • Abele H, Starz S, Hoopmann M, Yazdi B, Rall K, ...
  • Von Schweinitz D, Glüer S, Mildenberger H. Liver tumors in ...
  • Franchi-Abella S, Gorincour G, Avni F, Guibaud L, Chevret L, ...
  • Dobanovački D, Vučković N, Marinković S, Kolarović J, Stefanović-Saravolac S. ...
  • Gonen R, Fong K, Chiasson DA. Prenatal sonographic diagnosis of ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 8,086
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support