ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی یک تقویت کننده کم نویز باند Ku با تکنیک خطی سازی جمع آثار مشتقات

Year: 1400
COI: EMA01_027
Language: PersianView: 94
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هدیه غلامپور دهسری - دانشکده مهندسی برق دانشگاه خاتم تهران، ایران
حامد خوش نیت - دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دانشگاه صنعتی اراک اراک، ایران

Abstract:

در این مقاله یک تقویت کننده کم نویز در گستره ی فرکانسی ۱۲ تا ۱۸ گیگاهرتز با استفاده از تکنولوژی ۰/۱۸μm CMOS طراحی و در نرم افزار ADS شبیه سازی شده است. تقویت کننده ی ارائه شده از ساختار استفاده مجدد از جریان پیروی می کند، تا مصرف توان حداقل شود. همچنین اثر چگالی جریان بر روی نویز و فرکانس قطع ترانزیستور بررسی شده است و سعی شده تا چگالی جریان بهینه برای طراحی تقویت کننده کم نویز انتخاب شود. از چند روش خطی سازی معرفی شده دو روش برگزیده شده است. در این روش ها سعی شده تا با کمک ترانزیستورهای NMOS و PMOS عوامل غیرخطی یعنی g'm و g''m و پارامتر IIP۳ تقویت کننده افزایش داده شود. پس از تحلیل این دو روش سعی شده که از آنها در تقویت کننده ی کمنویز طراحی شده استفاده و مطابق روابط به دست آمده شبیه سازی شود. همچنین با توجه به تاثیر مستقیم مصرف توان بر افزایش خطینگی مدار، ابتدا توان مصرفی مدار به نصف کاهش داده شده و پس از آن روش های خطینگی روی آن اعمال شده است.

Keywords:

تقویت کننده کمنویز , ساختار استفاده مجدد از جریان , روش خطی سازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMA01_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1314762/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غلامپور دهسری، هدیه و خوش نیت، حامد،1400،طراحی یک تقویت کننده کم نویز باند Ku با تکنیک خطی سازی جمع آثار مشتقات،The first national conference on new applications in the field of electromagnetism،Arak،https://civilica.com/doc/1314762

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 413
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support