Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل موثر بر میزان تصادفات جادهای و بررسی عوامل ریسک و فاکتورهای موثر بر محاسبه حق بیمه در بیمه اتومبیل

Year: 1395
COI: RMIL03_001
Language: PersianView: 134
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آزاده بهادر - پژوهشکده بیمه، گروه پژوهشی بیمه های اموال و مسئولیت کشور ایران
آزاده بهادر - پژوهشکده بیمه، گروه پژوهشی بیمه های اموال و مسئولیت کشور ایران

Abstract:

آمار و ارقام خسارت های بیمه ای در حوزه بیمه های اتومبیل به حدی بالا می باشد که توجه به برنامه ریزی به منظور جلوگیری از هدر رفتسرمایه های جانی و مالی در اثر حوادث جادهای الزامی می باشد و در این راستا به نظر می رسد با توجه به اینکه بیمه مرکزی جمهوریاسلامی ایران یک نهاد نظارتی در بخش بیمه کشور می باشد و نقش محوری و بی بدیلی در ایجاد بسترهای لازم برای تدوین برنامه جامعکاهش تلفات ناشی از رانندگی دارد، لازم است در طراحی و تدوین برنامه مزبور، توجه به ابعاد کلان مختلف سیاسی، حقوقی، اجتماعی وفرهنگی و ... نقش های ویژه سازمان ها و نهادهای برنامه ریز را از یکسو و وضعیت اقتصادی شرکت های بیمه را از سوی دیگر مدنظر قرار دهد.صنعت بیمه با دریافت حق بیمه متناسب با ریسک افراد می تواند نقش مهمی در اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی و کاهش تخلفات و بهتبع آن کاهش تصادفات رانندگی داشته باشد و به همین علت توجه دقیق به فاکتورهای موثر بر حق بیمه جهت تعیین حق بیمه متناسب باریسک بسیار حائز اهمیت است. تعیین حق بیمه به صورت تخصصی نیازمند وجود داده ها و اطلاعات قابل اعتماد و مهارت اکچوئریمی باشد. ایجاد سیستمی که در آن بین حق بیمه و ریسک تناسب وجود داشته باشد موجب افزایش مسئولیت پذیری افراد در کاهش تصادفاتجاده ای خواهد شد.در این مقاله از تجارب حدود ۲۰ کشور جهان جهت بررسی عوامل موثر در تعیین حق بیمه اتومبیل استفاده شده است که این عوامل بهتفکیک ویژگی های فردی راننده، ویژگی های خودرو و کاربری خودرو می باشد و به دلایل اجرایی و عملیاتی و همچنین مولفه های فرهنگیو اجتماعی کشور، به کارگیری همه عوامل شناسایی شده که در محاسبات حق بیمه شخص ثالث، عملی و منطقی بنظر نمی رسد. به این سببعوامل فوق به سه دسته "با توصیه موکد، توصیه و عدم توصیه" برای محاسبه در حق بیمه شخص ثالث پیشنهاد شدده اند که به ارزیابیدقیق تر ریسک منجر خواهد شد.به منظور ارائه نرخ های عادلانه متناسب با سطح ریسک افراد، که منجر به کنترل ریسک و کاهش رفتارهای ریسکی نابهنجار رانندگانپرخطر می گردد، بازنگری ضوابط نرخ گذاری و لحاظ نمودن تمامی مولفه های موثر بر ریسک در محاسبه ، می تواند نقش برجسته ای درکاهش ضریب خسارت این رشته بیمه ای داشته باشد.همچنین در بخش مطالعه تطبیقی قوانین و مقررات بیمه اتومبیل در ایران و کشورهای منتخب، می توان به این جمع بندی رسید که در سایرکشورها ویژگی های فردی راننده یکی از عوامل موثر بر حق بیمه است. از دیگر نکات قابل توجه در این بخش، در نظر گرفتن مازاد برایرانندگان جوان/ بی تجربه است. در واقع هدف از در نظر گرفتن مازاد برای رانندگان جوان وادار کردن آنها به رعایت احتیاط های بیشتر است.با تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۵ و توجه قانونگذار به شخصیت راننده در تعیین حق بیمه، تعریف حادثه و رفع بسیاری از ابهامات دیگر، انتظار می رود بین حق بیمه و ریسک تناسب ایجاد شود و شاهد افزایش مسئولیت پذیری افراد در کاهش تصادفات جاده ای باشیم.

Keywords:

فاکتورهای موثر بر ریسک , تصادفات جادهای , نقش نیروی انسانی , نقش وسیله نقلیه , نقش محیط و جامعه

Paper COI Code

This Paper COI Code is RMIL03_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1315010/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهادر، آزاده و بهادر، آزاده،1395،عوامل موثر بر میزان تصادفات جادهای و بررسی عوامل ریسک و فاکتورهای موثر بر محاسبه حق بیمه در بیمه اتومبیل،The third conference on risk management and insurance with a car insurance approach،https://civilica.com/doc/1315010

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 146
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support