Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تجویز خوراکی پودر پیاز (Allium cepa) روی برخی شاخصهای خونی ماهی قرمز حوض (Carassius auratus)

Year: 1394
COI: JR_ORAQ-2-1_002
Language: PersianView: 22
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

این تحقیق با هدف بررسی تاثیر پودر پیاز خوراکی بر شاخص­های خونی ماهی قرمز حوض طی مدت هشت هفته انجام شد. پودر پیاز در سطوح مختلف۰، ۵/۰، ۱ و ۵/۱ درصد به ازای هر کیلوگرم جیره تجاری بیومار افزوده شد. ماهیان با میانگین وزن اولیه ۰۹/۰±۱۶/۱ گرم در مخازن توزیع و تا حد سیری تغذیه شدند. در انتهای دوره آزمایش شاخص­های خونی (هموگلوبین، هماتوکریت، تعداد گلبولهای سفید و قرمز) مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج حاکی از افزایش شاخص­های خونی در ماهیان تغذیه شده با پود پیاز بود و بهطور معنی­داری میزان هماتوکریت در تیمار حاوی ۵/۰ و ۱ درصد پودر پیاز نسبت به گروه شاهد افزایش یافت (۰۵/۰P<). در مجموع به نظر می­رسد بهبود مشخصه­های خونی مربوط به ماهیان تغذیه شده با جیره حاوی ۵/۰ درصد پودر پیاز می­باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ORAQ-2-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1315979/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ریگی، فریده و قرایی، احمد و غفاری، مصطفی و اکرمی، رضا،1394،تجویز خوراکی پودر پیاز (Allium cepa) روی برخی شاخصهای خونی ماهی قرمز حوض (Carassius auratus)،https://civilica.com/doc/1315979

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support