Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کلونینگ یا شبیه سازی در اسب

هشتمین کنگره ملی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران
Year: 1400
COI: BSCONF08_186
Language: PersianView: 128
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

المیرا ابوطالبی وند بیلانکوهی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ژنتیک ، دانشگاه آزاد تبریز

Abstract:

دراسب ها کلون کردن به معنای استفاده از ماده ژنتیکی )DNA( از اسب اهدا کننده برای تولید یک ژنتیک یکسان است. متداول ترین و جدیدترین تکنیک انتقال سلولی، سلول های سوماتیک است که در آن هسته سلول بدن به یک سلول تخمک منتقل می شود. این تکنیک شامل جمع آوری DNA از اهدا کننده و قرار دادن آن DNA به یک تخم دیگر است که محتوای DNA حذف شده است، هسته اهدا کننده با اووسیت های گیرنده تخمک گذاری شده، که پس از آن به عنوان یک جنین، کشت جنین در محیط کشت و در نهایت انتقال جنین را به رحم یک اسب گیرنده کشت می دهد. و اخیرا گزارش شده است که در تولید کامل جنین های قبل از انعقاد اسب با استفاده از بلوغ تخمک در شرایط آزمایشگاهی منتشر شده است. این بررسی در مورد آخرین تحوالت در تکنیک به کار برده شده در اسب با استفاده از SCNT بحث می کند. درک اساسی SCNT برای شرایط کشت در شرایط آزمایشگاهی مربوط به افزایش کارایی کلونینگ است. در اینجا ما در مورد یافته های اخیر خود نشان می دهیم که هیستون نوع H۳.۳ نقش مهمی در برنامه ریزی مجدد دارد و برای بازتولید ژن های تکاملی کلیدی در جنین های سلولی، سلول های سوماتیک )SCNT( مورد نیاز است. کلونینگ باید به عنوان یک روش برای تولید مورد استفاده قرار گیرد و حیوانات اهلی را می توان با تکنیک هایی مانند جنین شبیه سازی کرد تقسیم و انتقال هسته برای تولید ژنتیکی یکسان است.در نتیجه، روشهای اساسی برای استفاده از تولید مثل تکثیر شده و انتقال هسته سلول های سوماتیکی به درجه مناسب برای کاربردهای بالینی و نتایج در چندین آزمایشگاه در سراسر جهان تکرار شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BSCONF08_186. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1317155/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابوطالبی وند بیلانکوهی، المیرا،1400،کلونینگ یا شبیه سازی در اسب،The 8th National Congress on Biology and Natural Sciences of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1317155

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,754
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support